https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-v-c-lipe-kauze-zabijeni-tygru-navrhla-obzalovat-tri-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie v kauze zabíjení tygrů navrhla obžalovat tři lidi

7.11.2018 13:08 | Č. LÍPA (ČTK)
Policie již dříve uvedla, že trojici stíhá v souvislosti s třemi zabitými tygry.
Policie již dříve uvedla, že trojici stíhá v souvislosti s třemi zabitými tygry.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Celní správa
V kauze zabíjení tygrů a nelegálního obchodu s nimi českolipská policie předala státnímu zástupci návrh na podání obžaloby tří lidí. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty jim hrozí trest do pěti let vězení. Informovala o tom českolipská mluvčí policie Ivana Baláková. "Návrh na podání obžaloby byl podán v rozsahu, v jakém bylo zahájeno v červenci trestní stíhání," dodala.
 

Na svobodě jsou vyšetřováni sedmašedesátiletý Ludvík Berousek a šestapadesátiletý muž vietnamského původu. Vazebně stíhaný je nadále pětatřicetiletý preparátor Miloš Hrozínek. Státní zástupce Michael Dostál dnes řekl, že obžalobu chce na soud podat do poloviny listopadu.

Policie již dříve uvedla, že trojici stíhá v souvislosti s třemi zabitými tygry. Zvířata dodával podle zjištění policie Berousek a preparátor tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Třetím obviněným je Vietnamec, jenž podle policie trestnou činnost organizoval a hotové produkty prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa. Produkty tradiční čínské medicíny jsou ve vietnamské komunitě velmi žádané, a proto dobře zpeněžitelné. Asiaté věří v mimořádně léčivé účinky u přípravků nejen z tygrů, ale také z dalších ohrožených zvířat, například nosorožců. Kůži prý preparátor prodával od 50.000 do 100.000 korun, drápy za 2500 a gram masoxu za 1500 Kč.

U preparátora našli policisté v polovině července mrtvého tygra střeleného do oka a krku, aby střela neporušila jeho cennou kůži. Policie při domovních prohlídkách zajistila také čtyři kůže, tygří drápy a další tygří produkty, jako jsou masox a tygří víno. Našla i sadu varných nádob a forem používaných pro výrobu produktů tradiční asijské medicíny z částí tygřích těl a přes 1,8 milionu korun v hotovosti.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

8.11.2018 10:23
Nějak nechápu, proč je to takový problém. Tygr je z chovu, nestřelili ho někde na jižní Moravě z volně žijící populace (a kdo ví, jestli tam vůbec tygři žijí). Cirkusáci říkají, že tygři a lvi se množí jako kočky a že kdyby je nehlídali, nebudou za chvíli vědět co s nima. A každý tygr z chovu spotřebovaný na výrobu potřeb pro Číňany ušetří jednoho volně žijícího. Osobně bych porážku tygrů a jejich hospodářské využití klidně povolil. Kůži z krávy si přeci taky můžu normálně koupit, tak proč tygra ne?
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist