https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prezident-zeman-se-omluvil-za-veto-zakona-o-narodnich-parcich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prezident Zeman se omluvil za veto zákona o národních parcích

1.4.2017 01:11 | PRAHA (Ekolist.cz)
„Každý může udělat chybu. Ale jestliže si  chybu nepřizná, pak mu není ani rady, ani pomoci,“ komentoval svůj čin prezident Zeman.
„Každý může udělat chybu. Ale jestliže si chybu nepřizná, pak mu není ani rady, ani pomoci,“ komentoval svůj čin prezident Zeman.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Prezident Miloš Zeman se dnes omluvil za veto novely zákona o ochraně přírody a krajiny (tzv. zákon o národních parcích), které udělil 10. března. „Každý může udělat chybu. Ale jestliže si chybu nepřizná, pak mu není ani rady, ani pomoci,“ komentoval svůj čin prezident Zeman při výpravě do šumavské divočiny, na kterou ho pozvalo Hnutí DUHA.
 

Poznámka redakce: tento článek je aprílový žert.

„Chtěli jsme, aby pan prezident Šumavu poznal jinak než z vrtulníku. Zavezli jsme ho proto do samého středu šumavské divočiny a postavili ho k mohutnému smrku. Ta bezprostřední blízkost přírody mu zřejmě promluvila do duše,“ míní Jaromír Bláha z Hnutí DUHA.

Omluva ho prý překvapila, ale ještě víc ho překvapilo nečekaně přátelské chování hlavy státu. „Pan prezident mi zničehonic začal tykat. To mi přirozeně udělalo radost. A říkal, že ho ta příroda nějak chytla a že je smůla, že musí zpátky na hrad,“ říká Jaromír Bláha. Nabídku stát se členem Hnutí DUHA prý ale Miloš Zeman nepřijal.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který se výletu zúčastnil jen zprostředkovaně pomocí telekonference, míní, že pan prezident k tykání nepřešel. „Myslím, že řekl, a teď, jestli dovolíte, ocituji slova pana prezidenta doslova. Ty bláho, to jsem se tu nějak zachytl, je tu smůla, musíme zpátky na hrad,“ cituje slova pana prezidenta doslova jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ovčáček se výpravy do divočiny nezúčastnil kvůli silné alergii na vlněné svetry ochránců přírody.

Podle Ovčáčka měl prezident Zeman svou omluvou na mysli to, že zákon jenom vetoval. „Já jsem přesvědčen, a to doopravdy a prokazatelně, že pan prezident chtěl – a měl – udělat mnohem více. Omezená česká legislativa mu toto však zatím nedovoluje,“ tvrdí Jiří Ovčáček.

Jaromír Bláha dodatečně upřesňuje, že žádný z ochránců přírody neměl vlněný svetr. „Já měl manšestráky, jinak dnes jsou mladí samý softshell a goretex,“ říká smutně Bláha.

Přečtěte si článek Revoluční lapač na kůrovce funguje bezchybně jen v laboratoři. V přírodě ho zneužívají trampové.

Možná vám udělá radost i tento článek Už je to tady! Vlk zaútočil na dva lidi, myslivec ho zastřelil.

 

reklama

 
Martin Mach Ondřej
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MJ

Martin Jasan

3.4.2017 09:28
Hezký článek :) Škoda jen toho data.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist