https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pri-zasazich-proti-lesnim-pozarum-v-kanade-letos-zemreli-ctyri-lide?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Při zásazích proti lesním požárům v Kanadě letos zemřeli čtyři lidé

30.7.2023 20:49 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Při zásazích proti letošní vlně lesních požárů v Kanadě zemřeli již čtyři lidé. Poslední úmrtí ohlásil v sobotu premiér Britské Kolumbie David Eby, píše agentura AFP. Kanada letos čelí bezprecedentní vlně požárů, které již zničily 120 000 kilometrů čtverečních lesů a porostů.
reklama

 

Hasič zemřel při zásahu proti požáru v odlehlé oblasti Donnie Creek. Podle prohlášení úřadů se při zásahu převrátil jeho vůz. Muž zemřel během převozu do nemocnice.

V Britské Kolumbii se jedná o druhého zemřelého hasiče při zásahu proti lesním požárům. "Jsem zdrcený z toho, že další hasič zemřel při ochraně naší komunity a provincie během této zničující sezóně lesních požárů," uvedl premiér Eby.

Požár v oblasti Donnie Creek začal v polovině května a očekává se, že bude hořet do zimy. Oheň zatím zničil bezmála 5800 kilometrů čtverečních území, píše server Cbc. To je zhruba rozloha Moravskoslezského kraje.

Podle agentury AFP je v současnosti aktivních v Kanadě zhruba 1000 požárů, z nichž přes 600 je mimo kontrolu. Zhruba 370 požárů se týká Britské Kolumbie. Popelem celkově lehlo na 120 000 kilometrů čtverečních, píše agentura AFP.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

31.7.2023 08:22
Dal si někdo tu práci a alespoň odhadl, kolik zahynulo zvěře při těchto rozsáhlých požárech? Smrti hasičů je mi líto, mají náročnou práci, stačí jeden chybný krok... A dosti dobře nechápu myšlenkové pochody ubožáků, kteří to marginalizují, či dokonce požáry aktivně zakládají. Je třeba se na klimatickou změnu lépe připravit, včetně vybavení hasičů a preventivnách zásahů v lesích, aby se oheň tak snadno a rychle nešířil.
Odpovědět
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist