https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pytlak-dostal-v-ugande-11-let-vezeni-za-vrazdu-gorily-horske
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pytlák dostal v Ugandě 11 let vězení za zabití samce gorily horské

30.7.2020 14:39 | KAMPALA (ČTK)
Samec horské gorily Rafiki.
Samec horské gorily Rafiki.
Foto | Brian Woychuk / Flickr.com
Ugandský soud poslal na 11 let do vězení muže usvědčeného ze zabití samce gorily horské. Rafikiovi bylo 25 let a byl vůdcem nejstarší skupiny horských goril v Ugandě. V červnu ho našli mrtvého se zraněními v oblasti břicha.
 

Felix Byamukama se podle zpravodajského serveru BBC u soudu v západougandském městě Kabale k činu přiznal a doznal se také, že do chráněné oblasti vnikl třikrát. Kromě Rafikiho zabil i antilopu a divoké prase.

Skupina, kterou vedl Rafiki, byla zvyklá na kontakt s lidmi a ochránci přírody se obávali, že po Rafikiho smrti se vůdcovské role ujme některý z divoce žijících samců. Ochránci skupinu pozorovali a zjistili, že se nic podobného nestalo a vůdčí roli za stříbrohřbetého Rafikiho převzal černohřbetý člen skupiny.

V divoké přírodě žije asi 1000 horských goril. Nacházejí se v chráněných parcích v Ugandě, Rwandě a Kongu a pro všechny tyto země jsou zdrojem příjmů od turistů.

Ugandské úřady nedávno začal znepokojovat nárůst aktivity pytláků - v době, kdy byl park pro turisty uzavřen, napočítaly až 300 incidentů. Oblast je nyní částečně znovu otevřena.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

31.7.2020 00:15
Nemohli ho odsoudit k tomu, aby mu ten nový vůdce tlupy dal přes hubu?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist