https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/silnice-i-14-u-dobrusky-je-od-stredecni-nehody-cisterny-stale-uzavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Silnice I/14 u Dobrušky je od středeční nehody cisterny stále uzavřená

4.11.2023 21:26 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Silnice I/14 u Dobrušky na Rychnovsku je od středeční vážné nehody cisterny a tří aut stále uzavřená. Důvodem je pokračující likvidace chemikálie, která do okolí unikla z havarované cisterny, řekla mluvčí policie Eliška Pospíšilová Majerová. Uzavřené místo, které je mezi obcemi Spy a Běstviny, musejí řidiči objet po značené objížďce přes okolní obce. Silnice I/14 spojuje Náchod s Rychnovem nad Kněžnou.
 

Při srážce kamionové cisterny a tří osobních aut utrpěli zranění tři lidé. Cisterna, která se při nehodě převrátila na bok, převážela fenolformaldehydovou pryskyřici. Policie škodu na autech, svodidlech a životním prostředí odhadla na více než 4,2 milionu korun.

Likvidaci havárie zajišťuje specializovaná firma Dekonta. "Bagry těží zeminu kontaminovanou fenolformaldehydovou pryskyřicí. Vykácet a spálit se musí i zasažené stromy. Práce potrvají minimálně týden," uvedla na facebooku radnice Dobrušky. Chemikálie se podle Dekonty stáhla do suchého koryta potoka a nerozlila se do velké plochy. "Měli jsme možnost z koryta velkou část znečištěné látky odčerpat zpátky do autocisterny," uvedl Luděk Sisr z Dekonty. Nevyloučil, že by po víkendu mohl být pro dopravu otevřen jeden jízdní pruh.

Šedesátiletý řidič cisterny podle policie z dosud nezjištěných příčin přejel po průjezdu pravotočivou zatáčkou do protisměru, kde se postupně střetl se třemi osobními auty. Řidičku z jednoho auta záchranáři převezli do nemocnice vrtulníkem. Okolnosti nehody policie dál vyšetřuje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist