https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stavba-nekterych-stredoceskych-pristavist-ma-zacit-koncem-roku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stavba některých středočeských přístavišť má začít koncem roku

13.10.2020 11:20 | MĚLNÍK (ČTK)
Foto | Lucas Combos / Flickr.com
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a prosinci. Práce na dalších pěti přístavištích ve středních Čechách začnou příští rok. Několik přístavišť by mělo být v provozu na letní plavební sezonu 2021, přesný termín ale bude záviset na průběhu výběrového řízení na zhotovitele. Ředitelství vodních cest (ŘVC), které je investorem staveb, se snaží, aby jich v létě fungovalo co nejvíce. ČTK to na dotaz sdělil mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
 

Stavební povolení má ŘVC pro sedm středočeských přístavišť. Současně je připravena stavba čtyř přístavišť v Ústeckém kraji: v Děčíně, v Ústí nad Labem - Brné, v Roudnici nad Labem a ve Štětí. Také pro ně chce ŘVC v nejbližších dnech vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby.

"Všechna výše uvedená přístaviště budou v každém případě v roce 2021 dokončena," uvedl Bukovský.

Podle dřívějších plánů měly v některých přístavištích začít práce v září a říjnu. Podle Bukovského zdržení způsobila administrativa zadávacího řízení a koordinace s projektanty, kterou mimo jiné zkomplikovala i koronavirová opatření.

Přípravné práce podle mluvčího plynule pokračují i u dalších přístavišť a ŘVC považuje za reálné, aby v letech 2021 a 2022 začaly stavební práce na přístavištích v Lysé nad Labem, Osečku, Klecánkách a Štěchovicích.

Naopak zatím nepokračuje příprava neratovického přístaviště. ŘVC čeká na oficiální informace města, které se zabývalo možnou změnou lokality oproti té, kde přístaviště mělo původně vzniknout.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist