https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/teplarna-kladno-postupne-vice-vyuziva-biomasu-jako-palivo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Teplárna Kladno postupně více využívá biomasu jako palivo

9.2.2021 11:39 | KLADNO (ČTK)
Biomasou teplárna nahradila téměř 10 000 tun uhlí a zmenšila tak množství emisí.
Biomasou teplárna nahradila téměř 10 000 tun uhlí a zmenšila tak množství emisí.
Teplárna Kladno postupně více využívá biomasu jako palivo vedle uhlí. V budoucnu by biomasa měla tvořit až deset procent celkového objemu paliva, což dovoluje její technologie. Minulý rok teplárna vyrobila téměř 22 000 megawatthodin elektřiny z obnovitelných zdrojů (dřevní štěpky), řekla mluvčí teplárny Markéta Čapková. Celkem loni teplárna vyrobila zhruba 1 900 000 megawatthodin elektřiny.
 

Biomasou teplárna nahradila téměř 10 000 tun uhlí a zmenšila tak množství emisí. Podle mluvčí uspořila více než 15 000 tun fosilního oxidu uhličitého s přispěním efektivního odsíření. "Naším hlavním cílem je co nejvíce snižovat množství vypouštěných emisí do ovzduší, a tím omezit negativní vliv výroby energie na naše okolí," uvedl ředitel Teplárny Kladno Milan Prajzler.

Teplárna Kladno minulý rok spotřebovala přes 1,1 milionu tun hnědého uhlí a téměř 1,2 milionu metrů krychlových zemního plynu, vyplývá ze zveřejněného dokumentu.

Od roku 2019 je zařízení součástí energetické skupiny Sev.en Energy, patří mezi největší výrobce energie v České republice a zaměstnává 250 lidí. Společnost vyrábí teplo pro město Kladno a jeho více než 15 000 domácností a firem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PB

Petr Blažek

9.2.2021 18:45
Jsem zvědavý čím budou topit za takových 5 let až odezní kůrovcová kalamita.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

9.2.2021 19:29 Reaguje na Petr Blažek
Až skončí s kůrovcovým dřevem, začnou ve velkém pěstovat kukuřici v areáleu zaniklé Poldi Kladno a okolních zahradkách a parcích. Když se použíje dostatečně postřiků pesticidy a větší dávky umělých hnojiv, naroste kukuřice i 2 metry vysoká.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

9.2.2021 20:55 Reaguje na Petr Blažek
Tak přijde další kalamita na borovice, pak na listnáče a než bude z Česka Sahara, tak se to 100x zaplatí.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

9.2.2021 19:32
A navíc je tady šance, viz článek Lesy v Krušnohoří trpí vedle sucha i vysokou koncentrací ozonu.
9.2.2021 12:12 | FREIBERG (ČTK)

Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist