https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-hranic-zasahovali-kvuli-nezname-zpenene-latce-v-becve-hasici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Hranic zasahovali kvůli neznámé zpěněné látce v Bečvě hasiči

2.12.2020 15:58 | HRANICE (ČTK)
Zpěněná voda v Hranicích má nejspíš souvislost s pracemi na řece. Vyplývá to i ze zkušeností rybářů a hasičů. Zásah hasičů by tak neměl souviset ani s dnešním únikem neznámé látky ve Valašském Meziříčí.
Zpěněná voda v Hranicích má nejspíš souvislost s pracemi na řece. Vyplývá to i ze zkušeností rybářů a hasičů. Zásah hasičů by tak neměl souviset ani s dnešním únikem neznámé látky ve Valašském Meziříčí.
Foto | Vojtěch Dočkal / Wikimedia Commons
Hasiči zasahovali v řece Bečvě v Hranicích na Přerovsku kvůli výskytu neznámé zpěněné látky. Postavili zde norné stěny. S největší pravděpodobností má zpěněná voda souvislost s pracemi na řece, řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. Vyplývá to i ze zkušeností rybářů a hasičů. Zásah hasičů by tak neměl souviset ani s dnešním únikem neznámé látky ve Valašském Meziříčí.
 

"Zasahujeme v Hranicích na řece Bečvě, kde byl nahlášen výskyt neznámé zpěněné látky. Postavili jsme norné stěny, díky nimž jsme pěnu zachytili, odebrali jsme vzorky a monitorujeme tok. Uhynulé ryby nalezeny nebyly. Zpěněná voda nejspíše souvisí s pracemi na řece," uvedla mluvčí hasičů.

Podotkla, že o situaci byli informováni starostové obcí po i proti proudu řeky v Olomouckém kraji a všechny dotčené úřady. "Odebrané vzorky budou předány laboratoři do Frenštátu pod Radhoštěm," doplnila mluvčí.

Hasiči v Bečvě dnes zasahovali i na území Zlínského kraje a to ve Valašském Meziříčí-Juřince, kam opět unikla neznámá látka. Podle mluvčí hasičů Lucie Javoříkové šlo o neznámou hustší bezbarvou látku. Jedná se již o třetí únik neznámých látek od konce září tohoto roku, kdy Bečvu postihla závažná ekologická havárie a to v úseku pod Valašským Meziříčím až po Přerov. Do kafilerie odvezli rybáři více než 40 tun ryb. Podle České inspekce životního prostředí šlo o kyanid, okolnosti případu se stále vyšetřují.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

2.12.2020 22:14
Typická demagogická metoda zvaná "ředění", nebo taky "odvádění pozornosti". U normálních jedinců ale potvrzuje jen viníka.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist