https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-palerma-vyhorel-kostel-a-doutna-i-skladka-ve-meste-se-hromadi-odpadky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Palerma vyhořel kostel a doutná i skládka, ve městě se hromadí odpadky

28.7.2023 17:20 | PALERMO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | skeeze / Pixabay
Požáry u Palerma jsou nyní méně závažné než v předchozích dnech, píše agentura DPA s odkazem na italské hasiče. Dál ale hoří místní skládka, což znemožňuje svoz odpadu ze sicilské metropole a znepříjemňuje život obyvatelům, kteří se vypořádávají s následky požárů. Oheň zcela zničil i klášter s kostelem Santa Maria di Gesù nedaleko Palerma, uvedl server italského deníku La Repubblica.
 

V Palermu plameny vystřídal vztek a otázky, kdo je za způsobené škody zodpovědný, píše reportér francouzského deníku Le Monde na Sicílii. Nad obrovskou městskou skládkou stoupá hustý dým. Předměstí Palerma se dusí silným jedovatým zápachem páleného plastu. Ještě ve čtvrtek byl mírný zápach i v centru města, odkud navzdory požárům nezmizeli turisté. Na chudé předměstí Borgo Nuovo si lidé přicházejí pro osobní věci, ale do příbytků zasažených ohněm se zatím bojí vrátit a dávají přednost náhradnímu bydlení v hotelech, popisuje dění u Palerma Le Monde.

Požáru zničil i františkánský klášter s kostelem Santa Maria di Gesù z 15. století s dřevěným stropem. "Je těžké pochopit, že to všechno opravdu zmizelo. Není to kvůli pobožnosti, protože je to kostel, ale jde o vzpomínky a historii našeho města," řekla sedmatřicetiletá Letizia Maria Tantillová. Z vitríny v kostele se jí podařilo zachránit jen lebku patrona města, svatého Benedikta, zbytek mumifikovaného těla zmizel v nenávratnu, píše Le Monde. Vyhořelý kostel dnes navštívil italský prezident Sergio Mattarella.

Lesní požáry dál zuří v regionu Apulie na břehu Jaderského moře. Zasaženo bylo několik farem a olivových hájů. Při dlouhých nočních operacích se však tamním hasičům podařilo dostat nejkritičtější ohniska pod kontrolu, píše DPA.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist