https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hradci-kralove-nekdo-do-reky-zrejme-vylil-desitky-vanocnich-kapru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hradci Králové někdo do řeky zřejmě vylil desítky vánočních kaprů

6.1.2020 00:17 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
V centru Hradce Králové se v řece Orlici objevily desítky ryb podobné velikosti, většinou kaprů ve špatném stavu. / Ilustrační foto
V centru Hradce Králové se v řece Orlici objevily desítky ryb podobné velikosti, většinou kaprů ve špatném stavu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
V centru Hradce Králové se v řece Orlici objevily desítky ryb podobné velikosti, většinou kaprů ve špatném stavu. Některé ryby nejevily známky života. Příčinou není otrava ze znečištěné vody, vyplynulo v pátek z vyjádření úřadů a rybářů. Jan Pohl z východočeské pobočky Českého rybářského svazu řekl, že jde zřejmě o ryby z vánočního prodeje.
 

Na místě dopoledne zasahovala také policie a inspekce životního prostředí. Policie se o případu dozvěděla v pátek od oznamovatele, který zavolal na tísňovou linku 158. "Na místo u Moravského mostu okamžitě vyjela policejní hlídka, která přivolala pracovníky inspekce životního prostředí a českého rybářského svazu," řekla v pátek hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová. O tom, jestli šlo o protiprávní jednání, policie rozhodne na základě vyjádření úřadů.

Podle policie a zástupců inspekce šlo asi o 100 až 150 ryb, převážně kaprů. "Na místě jsme zjistili, že příčinou nebyla žádná chemikálie. Ryby z větší části žijí, pro nás je to uzavřená záležitost," řekla v pátek mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Radka Nastoupilová.

Rybáři vylovili ryby z řeky o víkendu. "Vypadá to, že to je zbytek ryb z vánočního prodeje, které někdo vylil do řeky, chtěl se toho zbavit. Takové ryby mají malou šanci přežít, chceme je posbírat," řekl Pohl.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Tomáš Kučera
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

6.1.2020 08:10
Příroda si pomůže sama.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist