V Indonésii byla nalezena mrtvá březí slonice, zřejmě ji někdo otrávil

Podle indonéského ministerstva lesnictví a ochrany životního prostředí žije v současnosti na Sumatře kolem 2000 kusů slonů sumaterských. Stejně jako tygrům, orangutanům a nosorožcům jim hrozí vyhynutí kvůli pytláctví a ničení jejich přirozeného prostředí kácením deštných pralesů.
Úřady nyní vyšetřují nejnovější případ úmrtí slonice, jejíž tělo našla společná hlídka místních organizací na ochranu přírody. Šéfka jedné z těchto organizací Fifin Arfiana Jogasaraová uvedla, že slonici vytékala krev z tlamy a z konečníku. Úřady rovněž sdělily, že slonice měla v žaludku ananas, ačkoli v oblasti se toto ovoce nepěstuje, což posílilo podezření z otravy.
Rozšiřování palmových plantáží často vede k boji mezi lidmi a zvířaty o půdu a o zdroje. "Dělníci na palmových plantážích v blízkosti sloních stezek se často dostávají do konfliktu se slony, protože chobotnatci požírají ovoce z palem," uvedl Zulhusni Syukr z další ekologické organizace Rimba Satwa Foundation. V posledních třech letech uhynulo v provincii Riau nejméně sedm slonů sumaterských.
reklama