https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jaderskem-mori-se-mnozi-jedovati-perutyni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Jaderském moři se množí jedovatí perutýni

18.8.2023 14:40 (ČTK)
V Jaderském moři se množí jedovatá tropická ryba zvaná perutýn. Informovaly o tom chorvatské úřady, podle nichž byl jeden exemplář tohoto invazivního druhu vyloven tento týden u ostrova Korčula.

 

Perutýn žoldnéř (Pterois miles) je ryba nápadná svými jedovatými ostny, která původně obývala vody Indického a Tichého oceánu. S globálním oteplováním jich však v posledních letech rychle přibývá také ve Středomoří, kde se živí původními druhy ryb.

"Poprvé byl tento druh ryby v Jaderském moři pozorován v roce 2019 a nejseverněji byl nalezen u (ostrova) Vis v roce 2021," uvedl na facebooku chorvatský ústav pro oceánografii a rybářství. "Vzhledem k dynamice šíření a trendům šíření teplomilných druhů souvisejících s oteplováním moře se očekává, že se budou objevovat stále častěji," varuje institut.

Bodnutí perutýna není pro člověka obvykle smrtelné, avšak prudce bolestivé. Chorvatský institut v takovém případě doporučuje vyhledat lékaře. Uvedl také, že s rybou žijící na mořských útesech se mohou nejčastěji setkat potápěči a rybáři, kteří by s ní ovšem měli zacházet nadmíru obezřetně. Maso perutýnů je pokládáno za lahůdku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

18.8.2023 12:01
No, holt se tam musí naučit se je lovit a nabízet je co by gastro specialitu, jako to mají v Americe.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

18.8.2023 14:12
Perutýni a jim příbuzné ropušnice mají chutné maso. Jediný problém jsou jedovaté trny. Takže recept zní - ulovit, zabít, ostříhat ploutve s trny a pak už je úprava stejná jako u kterékoliv jiné ryby. A mimochodem, tato ryba se šíří invazivně i v Karibiku a Mexickém zálivu. Místní potápěči s úspěchem učí žraloky, že je to ňamka.
Odpovědět
MU

Michal Ukropec

20.8.2023 19:28
Už se těším na focení těchto krasavců v Marsa Alam. Za měsíc jsem tam.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist