https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jizni-casti-botanicke-zahrady-v-troji-bude-novy-sal-i-zazemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V jižní části botanické zahrady v Troji bude nový sál i zázemí

7.2.2021 00:56 | PRAHA (ČTK)
Zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla navštívit pouze ve dnech otevřených dveří. Celoročně přístupná je od srpna 1992.
Zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla navštívit pouze ve dnech otevřených dveří. Celoročně přístupná je od srpna 1992.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V jižní části areálu botanické zahrady v pražské Troji vzniknou dvě nové budovy, multifunkční objekt se sálem a také zázemí s toaletami a možností prodeje například výpěstků. Náklady na stavbu budou maximálně 95 milionů korun a dokončené mají být do konce příštího roku. Zahrada nyní hledá stavebníka. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a na serveru tenderarena.cz. Botanická zahrada je příspěvkovou organizací hlavního města.
 

"Multifunkční objekt umožňuje pořádat krátkodobé či dlouhodobé výstavy, kulturní a společenské akce, přednášky a též příležitostné komerčněji zaměřené akce," píše se v dokumentu. Sál bude možné rozdělit pohyblivou příčkou na dva menší sály. Nebude chybět technické a sociální zázemí.

Druhý objekt, který bude s první budovou spojen pergolou, zahrnuje malou prodejnu s prodejem vstupenek, suvenýrů, vína a výpěstků botanické zahrady. Budou zde rovněž toalety a občerstvení pro návštěvníky. Zázemí zahradníků a údržbářů bude zahrnovat šatny, umyvárny, toalety či kancelář.

Zájemci o zakázku se mohou hlásit do letošního 8. března. S vybranou firmou by pak měla být podle dokumentů uzavřena smlouva platná od 1. května 2021 do 31. prosince 2022. Přesná cena výstavby vzejde z výsledku výběrového řízení.

Zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla navštívit pouze ve dnech otevřených dveří. Celoročně přístupná je od srpna 1992, jde o příspěvkovou organizaci hlavního města. V 90. letech do správy získala vinici sv. Kláry. Před více než 15 lety byl otevřen tropický skleník Fata Morgana.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist