https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vietnamska-policie-zabavila-vic-nez-100-kilo-nosorozsich-rohu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vietnamská policie zabavila víc než 100 kilogramů nosorožších rohů

15.3.2017 09:10 | PRAHA (ČTK)
Cena nosorožčích rohů stoupá úměrně tomu, jak pytláci decimují jejich počty. Kilogram nyní na asijském trhu může dosáhnout až 60.000 dolarů. / ilustrační foto
Cena nosorožčích rohů stoupá úměrně tomu, jak pytláci decimují jejich počty. Kilogram nyní na asijském trhu může dosáhnout až 60.000 dolarů. / ilustrační foto
Více než 100 kilogramů nosorožčích rohů zabavila v úterý vietnamská policie v zavazadlech, která na mezinárodní letiště v Hanoji přicestovala z Keni. Informovala o tom agentura AFP.
 

Ve Vietnamu běží velmi čilý černý obchod s nosorožčími rohy, které jsou ceněné jako tradiční lék navzdory tomu, že je tvoří stejná látka, jako například lidské nehty. Vietnam je také tranzitní zemí, odkud nosorožčí rohy, stejně jako další nelegální zvířecí produkty, putují do ostatních asijských států.

Cena nosorožčích rohů stoupá úměrně tomu, jak pytláci decimují jejich počty. Kilogram nyní na asijském trhu může dosáhnout až 60.000 dolarů (asi 1,5 milionu korun). Obchod s nosorožčími rohy je na celém světě zakázán od roku 1977.

Přečtěte si článek JAR chce povolit obchodování s rohy nosorožců, navzdory pytlákům

Přečtěte si článek Francie: Pytláci vnikli do zoo, zastřelili mládě nosorožce tuponosého a odřízli mu roh

Přečtěte si článek Minulé pondělí zaútočili pytláci na nosorožce ve francouzské zoo. Jak se s novou hrozbou vyrovnají české zoologické zahrady?

Přečtěte si článek Vědci pracují na záchraně nosorožců, plánují odběr vajíček


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist