https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/znecisteni-ovzdusi-v-dilli-dosahuje-sestinasobku-limitu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Znečištění ovzduší v Dillí dosahuje šestinásobku limitu

3.11.2018 01:47 | PRAHA (ČTK)
Smog v Dillí.
Smog v Dillí.
Znečištění ovzduší v indickém hlavním městě Dillí dosahuje šestinásobku doporučeného limitu, což s sebou nese značná zdravotní rizika. V následujících týdnech se navíc situace ještě zhorší, protože na začátek listopadu připadá pětidenní hinduistický svátek díválí, během nějž slavící lidé odpálí milióny petard, ohňostrojů a dalších druhů zábavní pyrotechniky, které nemalou měrou přispějí do "smrtícího koktejlu" znečištění ovzduší, napsala agentura Reuters.
 

Jednou z hlavních příčin zhoršení stavu ovzduší v Dillí je v této části ročního období tradiční praktika vypalování strnišť, která zůstává široce rozšířená navzdory vládní kampani proti vypalování.

Indie se snažila v letošním roce snížit vypalování strnišť ve dvou hlavních zemědělských státech o 70 procent, ale celkový počet klesl jen zhruba o 30 procent v porovnání s loňským rokem, uvedlo ministerstvo životního prostředí. Experti navíc pochybují, zda je tento cíl proveditelný.

Mezi další zdroje znečištění ovzduší v Dillí patří stavební aktivity, vyhazování odpadů na ulici či jejich spalování na veřejných prostranstvích, přehuštěná doprava a silniční prach.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VK

Václav Kain

4.11.2018 09:16
Oni tam netřídí odpad?(Fejk) Přelidněné město kde se nedá normálně žítJsou to jedni z největších znečisťovatelů naší planety.
Odpovědět
MM

Milan Milan

5.11.2018 08:55
Teda??? Tam musí být ale strnišť. Anebo je taky vypalují několikrát. Proč tak nějak tomu nevěřím????
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist