Co píší jiníPrávo: Sčítání kamiónů v Dubí potvrdilo nejčernější odhady18.6.2004 | Právo
Občané v Dubí si již dlouho stěžují na velký hluk a neúměrnou četnost projíždějících kamiónů oběma směry k hranici po E 55 přes Dubí. Povolaní ovšem raději mlčí. Proto si Dubští rozhodli zkusmo vypůjčit od kolegů z jiného města radar a měřit četnost projíždějících automobilů a náklaďáků včetně dodržování předepsané 50kilometrové rychlosti v obci. Zjištění byla katastrofální.
Novinky: Panda Hua Mei očekává přírůstek18.6.2004 | Novinky
Samička pandy velké Hua Mei, která byla před nedávnem převezena ze San Diega do zoo na jihozápadě Číny, je těhotná. Čínští biologové se mohou radovat i proto, že k početí přispěli i pouštěním záznamů pářících se pand. Na serveru Novinky
...zobrazit původní článek
MF Dnes: Poničeným Suchým skalám hrozí zavření18.6.2004 | MF Dnes
Malá Skála Uvolněné kameny ohrožují podle posledního průzkumu návštěvníky v Suchých skalách u Malé Skály. Kvůli bezpečnosti bude možná nutné lokalitu, kterou si velmi oblíbili čeští horolezci, uzavřít. Chybí totiž peníze na potřebné sanace. Několik kritických míst se objevuje podél hřebenu masivu ve směru od Malé Skály. "Vysoce nebezpečných míst je tu celkem hodně. V součtu možná víc než padesát procent," řekl starosta Malé Skály Jiří Nejedlo. Nestabilní úseky, kde hrozí padající kamení, se opakují po několika metrech. Některé části jsou v pořádku a jinde lidem hrozí nebezpečí.
Ihned: Dálnice D8 se kamióny dočkají do dvou let18.6.2004 | Ihned
Poslanecká sněmovna schválila přijetí úvěru od Evropské investiční banky (EIB) na dostavbu dálnice D8. Po vstupu do EU se kamionová doprava vrací z železnice zpět na přetížené a nevyhovující silnice. Na serveru Ihned. ...zobrazit původní článek
MF Dnes: Firmě hrozí za znečištění pokuta17.6.2004 | MF Dnes
Changenet: Slovensko pristúpi k dohovoru o regulácii lovu veľrýb17.6.2004 | Changenet
Slovensko přistoupí k dohodě o regulaci lovu velryb. Na návrh ministra životního prostředí László Miklósa o tom rozhodla vláda. Na serveru Changenet. ...zobrazit původní článek
Ihned: Paříž chce omezit jízdy terénních vozidel, Praha o tom neuvažuje17.6.2004 | Ihned
Pařížská radnice omezila jízdy velkých terénních automobilů po městě a do budoucna uvažuje o úplném zákazu. Důvodem je značné znečištění, které tyto vozy produkují kvůli své vysoké spotřebě. Na serveru Ihned.
...zobrazit původní článek
Novinky: Francie čelí reklamám samolepkami17.6.2004 | Novinky
Francouzské ministerstvo životního prostředí vydalo nálepky, které by měly pomoci občanům od neustále zaplavených dopisních schránek různými prospekty a reklamními letáky. Na serveru Novinky.
...zobrazit původní článek
|
tiskové zprávy23. prosince 2025 | Správa NP Šumava
Správa NP Šumava: Rys je super, vlk tak napůl, medvěd v žádném případě!22. prosince 2025 | Úřad Vlády ČR
Úřad Vlády ČR: Vláda Andreje Babiše rozhodla o snížení počtu státních úředníků a podpořila návrh na rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadureklama |