Co píší jiní / EnergetikaIhned: Stade má smutek, končí elektrárna14.11.2003 | Ihned
Německo podle slibu omezuje provoz jaderných elektráren. Jako první padla volba na Stade. Obyvatelé pětačtyřicetitisícového města však nadšeni nejsou, přijdou o práci. Na serveru Ihned.cz ...zobrazit původní článek
Česká redakce BBC: Začíná stávková pohotovost v ČEZ a dolech14.11.2003 | Česká redakce BBC
Odbory firmy ČEZ a Severočeských dolů zahajují společnou stávkovou pohotovost. Důvodem je neprůhlednost probíhající privatizace uhelných nalezišť. Na serveru České redakce BBC.
...zobrazit původní článek
Právo: Ke spalovně v Opatovicích je prý alternativa12.11.2003 | Právo
Podle přesvědčení ochránců přírody existuje ke spalovně odpadů v Opatovicích nad Labem lacinější a k životnímu prostředí šetrnější alternativa. Je to závod na mechanicko-biologické zpracování odpadu metodou BioTech Podstatnou charakteristikou tohoto závodu je jeho cena. Při kapacitě 150 tisíc tun za rok, tedy při kapacitě o polovinu větší, než má navrhovaná spalovna, je pořizovací cena tohoto zařízení 850 miliónů korun. Cena pořízení spalovny se přitom pohybuje kolem 2,5 miliardy.
MF Dnes: V horách se roztočí vrtule elektráren12.11.2003 | MF Dnes
MF Dnes: V horách se roztočí vrtule elektráren12.11.2003 | MF Dnes
Novinky: Slovenské elektrárny chce deset společností, zájem má i ČEZ10.11.2003 | Novinky
Zájem o slovenské elektrárny má deset společností, mezi nimi i ČEZ. Na serveru Ihned.cz ...zobrazit původní článek
Ihned: Lidé nemají zájem o drahý plyn, topí raději uhlím7.11.2003 | Ihned
Státní fond životního prostředí zmírnil podmínky za kterých poskytuje dotace na plynofikaci obcí. Obce, které nechtějí platit za drahý pyn a raději vužívají levnější vytápění uhlím, by museli za stávajích podmínek vracet celou státní podporu. Na serveru Ihned.cz ...zobrazit původní článek
Česká redakce BBC: Akcie čínské přehrady na prodej6.11.2003 | Česká redakce BBC
Akcie největšího hydroenergetického projektu na světě, čínské přehrady Tři soutěsky, se dnes staly poprvé obchodovatelné. Na serveru České redakce BBC.
...zobrazit původní článek
Česká redakce BBC: ČR může vyvážet elektrickou energii do Rakouska4.11.2003 | Česká redakce BBC
Rakousko vyřadilo Českou republiku ze seznamu zemí vyrábějích elektřinu způsobem nebezpečným pro životní prostředí. Na serveru České redakce BBC.
...zobrazit původní článek
|
související zprávysouvisející tiskové zprávy19. prosince 2025 | Energy Centre České Budějovice
Energy Centre České Budějovice: Sdílení elektřiny - Česká republika nechce být pozadu, Rakousko má ale náskok, protože začalo dříve16. prosince 2025 | Zelený kruh
Zelený kruh: Zelený kruh vyzývá ministra k dialogu: Ochrana životního prostředí není luxus, ale ústavní povinnost16. prosince 2025 | Hnutí DUHA
Hnutí DUHA: Sociální klimatický plán pomůže řešit energetickou chudobureklama |