http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/aktivni-advent-nahoru-i-dolu-po-svych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Aktivní advent: Nahoru i dolů po svých

1. prosince 2017 (pátek) 06:00 - 31. prosince 2017 (neděle) Praha
Ostatní
Blíží se Vánoce, čas pečení a uzobávání cukroví, velkého úklidu a starostí s vymýšlením a sháněním dárků. Buďte na svátky připravení a v dobré kondici! Nenechejte své tělo zahálet a čekat na novoroční předsevzetí, začněte drobnými krůčky po schodech už teď.

IGNORUJTE VÝTAHY A ESKALÁTORY...

Pozdní podzim a zima ve městě přeje pohybu ze všech ročních období nejméně, zejména pak v adventním čase zaplněném přípravami na co nejkrásnější svátky. Ale přitom je třeba si před Vánocemi hlídat formu, abychom se v posledním týdnu v roce mohli bez výčitek vrhnout do zaslouženého hodování… Co s tím?

Máme pro vás adventní výzvu: Choďte po všech schodech, na které narazíte, pouze pěšky! Na rozdíl od jiných pohybových aktivit to nevyžaduje vůbec žádné přípravy a plánování.

… A UŽÍVEJTE SI VÝHODY CHŮZE

Všichni víme, že chůze do schodů je prospěšná, ale málokdo se k ní odhodlá, a tak raději jezdíme výtahem či eskalátorem. To nás však kalorií nezbaví. Zato chodit po svých ano – víte, že chůze do schodů spálí 0,64 kJ za minutu? Pět minut chůze nás zbaví 36 a deset minut 72 kalorií. Světová zdravotnická organizace WHO doporučuje alespoň 30 minut pohybových aktivit denně a chůze do schodů se na této pravidelné dávce může bez větších problémů podílet.

A je tu ještě něco, na co tabulky neexistují – dobré pocity. Zaprvé pohyb vyplavuje „hormon štěstí“ – endorfiny – a zbavuje stresu, zadruhé nám velké uspokojení přinese to, že přes možnost pohodlně se nechat vyvézt porazíme svou lenost.
Místo konání | Praha.
Pořádá | Čistou stopou Prahou, http://www.cistoustopou.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist