http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/machuv-kraj-rozsirene-chko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Máchův kraj - rozšířené CHKO

27. května 2017 (sobota) 08:30 - 18:00 Česká republika
Tábory, výlety a pobytové akce
Platforma Zvonečník, Labská stezka a Platforma pro krajinu AVČR za odborné spolupráce s Výborem pro vodu, krajinu a biodiverzitu Úřadu vlády ČR Vás zvou na autobusový výjezd pro odborníky a veřejnost.

Program:
NPP Jestřebské slatiny - seznámení se zvonečníky hlavatými, jeřáby popelavými, lokalita s výskytem endemické tučnice české a prstnatce českého, glaciálního reliktu popelivky sibiřské a dalších vzácných druhů
Hradčanské stěny a rybníky - široká vyhlídka do kraje, místa s výskytem vlků, minizoo Hradčany, sanovaný bývalý vojenský prostor Ralsko

Provedou nás Ing. Věra Lucie Válová (CHKO Kokořínsko - Máchův kraj), RNDr. Miroslav Honců (ČSO, VMG v České Lípě), Mgr. Jiří Čenovský (Labská stezka) a Mgr. Jiří Jakl (Zvonečník).

Vláda Bohuslava Sobotky v roce 2014 rozšířila CHKO Kokořínsko o Máchův kraj. Tato ochrana se vztáhla na nejkrásnější přírodní místa Českolipska, ležící od Bezdězu až k toku řeky Ploučnice.

Nutná je registrace předem prostřednictvím formuláře na http://www.vodakrajina.eu/news/navstivime-machuv-kraj/ Oběd je nutné objednat předem, nikoli v restauraci.

Účast a jízdné zdarma!!!
Místo konání | Máchův kraj Jestřebské slatiny, Hradčanské stěny a rybníky
Pořádá | Zvonečník, Labská stezka, Platforma pro krajinu, http://www.zvonecnik.cz Jiří Jakl
e-mail: zvonecnik@seznam.cz  tel.: 776 877 565  
Související odkazy: http://www.vodakrajina.eu http://www.labskastezka.cz/ http://nasekrajina.eu/2016/10/10/platforma-pro-kra(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama
-->

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist