http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/seminar-setkani-s-pudou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Seminář Setkání s půdou

21. září 2017 (čtvrtek) 09:30 - 15:00 Liberecký kraj
Konference a semináře
Seminář, který pořádá obecně prospěšná společnost Bioinstitut, je zaměřen na téma ekologického hospodaření na orné půdě a má tři části – účastníci se seznámí s hospodařením společnosti Agrome (hospodařící v LFA); druhá část bude teoretická, téma bude stav zemědělské půdy v České republice a možnosti její ochrany; třetí část bude praktická, na ní se účastníci seznámí s možnostmi hodnocení půdy – a to jednak tzv. rýčovou zkouškou a dále ve vyhloubené půdní sondě. Odborníci z Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy upozorňují, že více než 50 % orné půdy v ČR je přímo ohroženo vodní erozí. Že je situace kritická, se shodují odborníci i zemědělci napříč agrárním sektorem dlouhodobě. Rovněž hrozbu sucha je možno vnímat již řadu let. O tom, že na kvalitě půdy a na stavu krajiny závisí i to, jestli v ní voda zůstává, se mohou přesvědčit účastníci seminářů, které pořádá Bioinstitut v rámci projektu „Jde o půdu – jde o život.“
K zásadnějším změnám zavedených agrotechnických postupů či ke změně konvenčního způsobu produkce na ekologickou se na orné půdě odhodlá jen málokdo. Bioinstitut, který se problematikou ekologického zemědělství a šetrnějšími metodami péče o půdu dlouhodobě zabývá, proto pro zájemce připravil semináře „Setkání s půdou“ a „Zadržení vody v zemědělské krajině“. Jsou určeny ekologickým i konvenčním zemědělcům, odborné veřejnosti, zástupcům státní správy, či pedagogům; všem zájemcům, které zajímá, v jakých oblastech a jakými způsoby lze ekologicky hospodařit.
Omezená kapacita 30 osob. Nutná registrace u paní Malíkové z Bioinstitutu.
Místo konání | Žandov Hospůdka Pohoda
Pořádá | Bioinstitut, o.p.s., http://www.bioinstitut.cz/ Alena Malíková
e-mail: alena.malikova@bioinstitut.cz   tel.: +420 604 905 611  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist