http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/evropsky-parlament-bude-schvalovat-klimatickou-dohodu-z-parize
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Evropský parlament bude schvalovat klimatickou dohodu z Paříže

4.10.2016 07:20 | ŠTRASBURK (ČTK)
Dohoda má začít platit 30 dní po ratifikaci 55 zeměmi, které jsou dohromady zodpovědné za 55 procent globálních emisí. Nastávající připojení EU znamená, že tento práh bude překonán
Dohoda má začít platit 30 dní po ratifikaci 55 zeměmi, které jsou dohromady zodpovědné za 55 procent globálních emisí. Nastávající připojení EU znamená, že tento práh bude překonán
Foto | Jan Stejskal / Ekolist.cz
Evropský parlament bude dnes schvalovat loňskou klimatickou dohodu, která byla pod záštitou OSN přijata v Paříži. Před europoslanci v této souvislosti vystoupí v poledne se svým projevem generální tajemník OSN Pan Ki-mun.
 

Minulý týden v pátek dohodu schválili ministři životního prostředí EU. Po souhlasu europarlamentu a po následném finálním diplomatickém potvrzení ze strany členských zemí bude moci být dohoda za Evropskou unii předána do New Yorku.

Pařížskou dohodu přijalo loni v prosinci v Paříži 185 zemí. Stanovuje, že jak bohaté, tak chudé státy se mají připojit k opatřením, která omezí oteplování. Podle textu má být oteplování udrženo pod dvěma stupni Celsia ve srovnání s předindustriálním obdobím. V roce 2020 pařížský dokument nahradí Kjótský protokol z roku 1997.

Dohoda má začít platit 30 dní po ratifikaci 55 zeměmi, které jsou dohromady zodpovědné za 55 procent globálních emisí. Nastávající připojení EU znamená, že tento práh bude překonán. Dohodu dosud ratifikovalo 62 států, které představují 52 procent emisí.tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist