http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pametni-habry-pripomenou-vznik-nazvu-ostravske-hrabuvky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pamětní habry připomenou vznik názvu ostravské Hrabůvky

26.10.2016 15:23 | OSTRAVA (ČTK)
Ostravská městská část Jih chystá u příležitosti oslav vzniku samostatného Československa výsadbu pamětních stromů. Vysazovat se bude trojice habrů. Lidem by stromy měly připomínat, jak vznikla Hrabůvka, tedy jedna z částí městského obvodu. Habrům se totiž v místním nářečí říkalo hrab a právě od tohoto výrazu pochází i název Hrabůvka, řekl starosta Martin Bednář.
 

"Rozhodli jsme se pokračovat v uvědomění občanů o historii našeho městského obvodu. Habry budou vysazeny nedaleko bývalého kina Edison v Provaznické ulici. Bude tam i pamětní deska, která bude upozorňovat na to, jak vznikl název Hrabůvka," podotkl Bednář. Právě habry byly v Hrabůvce hojně rozšířeny ještě v první polovině 19. století.

Stromy ale už o den dříve přibudou v obvodě i přímo v Bělském lese, který je vyhledávanou oddechovou zónou. Obvod se totiž rozhodl ve spolupráci s městskými lesy umožnit lidem, kterým se narodil potomek, aby si zasadili pamětní strom. Vybrat si mohou dub, buk nebo planou třešeň a obdrží také pamětní list. Výsadba stromu přijde na 800 korun. Ve čtvrtek se bude sázet 22 stromů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist