https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pocet-divoce-zijicich-tygru-poprve-za-stoleti-vzrostl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Počet divoce žijících tygrů poprvé za století vzrostl

11.4.2016 15:48 | DILLÍ (ČTK)
Více než polovina všech tygrů žijících ve volné přírodě má domov v Indii. Výrazný úbytek v počtu byl zaznamenán v Indonésii, kde místní lesy ničí produkce palmového oleje, celulózy a papíru
Více než polovina všech tygrů žijících ve volné přírodě má domov v Indii. Výrazný úbytek v počtu byl zaznamenán v Indonésii, kde místní lesy ničí produkce palmového oleje, celulózy a papíru
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Poprvé za sto let vzrostl ve světě odhadovaný počet tygrů žijících ve volné přírodě. Světový fond na ochranu přírody (WWF) a organizace Global Tiger Forum oznámily, že při nejnovějším sčítání bylo registrováno 3890 tygrů. V roce 2010 jich bylo pouze 3200. Oba údaje jsou ale i tak mimořádně nízké ve srovnání s rokem 1900, kdy ve volné přírodě žilo na 100 000 tygrů.
 

Někteří experti navíc v souvislosti s posledním sčítáním tygrů upozornili, že vyšší počet může pouze odrážet pokrok ve sběru dat. Statistiky byly zveřejněny před schůzkou ministrů 13 zemí, kde tygři žijí. Účastníci konference, která se koná tento týden v indické metropoli Dillí, doufají, že se jim podaří zajistit, aby se do roku 2022 světová populace divoce žijících tygrů zdvojnásobila.

Více než polovina všech tygrů žijících ve volné přírodě má domov v Indii; při nejnovějším sčítání jich bylo zaznamenáno odhadem 2226. Výrazný úbytek v počtu byl zaznamenán v Indonésii, kde místní lesy ničí produkce palmového oleje, celulózy a papíru. V Kambodži tygři vyhynuli a vláda nyní zvažuje, že by je nechala vypustit do přírody.

Tygry ohrožují pytláci, kteří prodávají části tygřích těl, a také zmenšování jejich přirozeného životního prostředí, především v důsledku odlesňování. To si žádá budování nových silnic, měst a energetických projektů. Tygry někdy zabíjejí i místní obyvatelé, kteří se obávají o svou bezpečnost.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist