https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indonesii-bylo-spatreno-mlade-vzacneho-nosorozce-javskeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii bylo spatřeno mládě vzácného nosorožce jávského

9.4.2024 10:25 (ČTK)
Po letech neustálého poklesu jejich populace odhadují odborníci, že v parku s rozlohou 120 000 hektarů zbývá 82 nosorožců jávských.
Po letech neustálého poklesu jejich populace odhadují odborníci, že v parku s rozlohou 120 000 hektarů zbývá 82 nosorožců jávských.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Andries Hoogerwerf / Wikimedia Commons
Nové mládě vzácného nosorožce jávského bylo spatřeno v indonéském národním parku. Narození mláděte nejvzácnějšího velkého savce světa zvyšuje naděje na záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu, informovala agentura AFP.
 

Mládě, které je podle odhadů staré tři až pět měsíců, zachytila minulý měsíc jedna ze 126 kamerových pastí v Národním parku Ujung Kulon na ostrově Jáva. Mládě, jehož pohlaví se nedalo rozpoznat, šlo po boku své matky v parku, který zůstává posledním místem, kde ještě ve volné přírodě nosorožci jávští žijí.

Po letech neustálého poklesu jejich populace odhadují odborníci, že v parku s rozlohou 120 000 hektarů zbývá 82 nosorožců jávských. Tito tlustokožci, jejichž záhyby na kůži jim dodávají vzhled těžkooděnců v plátové zbroji, se kdysi po tisících proháněli po celé jihovýchodní Asii. Na většině míst ale byli vyhubeni kvůli pytláctví a rozšiřování lidského osídlení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Sl

Slovan

9.4.2024 12:07
Podobné zprávy dávají lidem naději v budoucnost. Paráda!
Jedná se o jeden z nejtěžších záchranných programů, které dnes existují a jednou snad bude považován za vzor.
Navíc se jedná o dokonalou ukázku toho, proč jsou fotopasti nebo sledovací obojky jednou z klíčových složek ochrany druhů i ekosystémů jako takových.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

9.4.2024 12:44
Dobrá zpráva. Snad se ho i maminu podaří uchránit před pytláky.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist