http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazskou-zoo-navstivil-milionty-navstevnik-letos-rekordne-brzo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pražskou zoo navštívil miliontý návštěvník, letos rekordně brzo

16.8.2016 15:45 | PRAHA (ČTK)
Návštěvníky přitahuje především slůně Max. Trochu podle ředitele zoo zastínil i další mláďata, včetně gorilího samečka Ajabu
Návštěvníky přitahuje především slůně Max. Trochu podle ředitele zoo zastínil i další mláďata, včetně gorilího samečka Ajabu
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Praha
Pražskou zoologickou zahradu navštívil miliontý návštěvník. Stalo se tak dřív než v uplynulých letech. Trojská zahrada, která je příspěvkovou organizací města, patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze.
 

"Na rozdíl od loňska přeje nynější letní počasí návštěvě zoologických zahrad. Především ale návštěvníky přitahuje slůně Max," řekl ředitel zahrady Miroslav Bobek. "Trochu zastínil i další skvělá mláďata, dokonce i gorilího samečka Ajabu," doplnil.

Historicky prvního miliontého návštěvníka přivítala zoo v roce 2005, tehdy to bylo 20. září. V následujících letech byl pak milion pokořen v rozmezí od srpna až října, nejdříve však ve druhé polovině srpna. Do pražské zoo loni přišlo 1,38 milionu lidí, bylo to nejvíc v její třiaosmdesátileté historii.

Vedení hlavního města dnes schválilo plán investic zoo. V následujících pěti letech Praha investuje až 838,6 milionu korun. Peníze by mohly jít například na stavbu nového pavilonu pro gorily, expozici pand nebo na modernizaci infosystému zoologické zahrady, jejích cest nebo strojů a zařízení.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist