http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-marocke-zoo-slon-zasahl-kamenem-divku-ta-zemrela
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V marocké zoo slon zasáhl kamenem dívku, ta zemřela Video

28.7.2016 19:20 | RABAT (ČTK)
Sedmiletá holčička byla smrtelně zraněna v zoologické zahradě v marockém Rabatu kamenem, který ze svého výběhu mrštil slon. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Neštěstí se stalo v úterý, dívka byla převezena do nemocnice, kde ale po čtyřech hodinách zemřela.
 

Zoo uvedla, že její ohrady odpovídají mezinárodním standardům a prohlásila, že "tento druh nehod je velmi výjimečný, nepředvídatelný a neobvyklý." Zároveň rodině vyjádřila hlubokou soustrast.

Okolostojící návštěvníci neštěstí nahráli na video a uveřejnili na serveru YouTube.

Odborník na chování slonů Phyllis Lee poznamenal, že cílené házení kamenů a větví je u slonů velmi neobvyklé: "Může k tomu dojít, když jsou sloni frustrováni nebo se nudí. Podle mě je nepravděpodobné, že slon chtěl přímo trefit tuto dívenku, pouze demonstroval svou frustraci. Nedá se odhadnout, co zvířata v zajetí udělají."

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist