https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/copernicus-forum-a-inspirujme-se
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Copernicus Forum a Inspirujme se

29. listopadu 2023 (středa) 09:00 - 30. listopadu 2023 (čtvrtek) 18:00 Jihomoravský kraj (Brno)
Konference, workshopy a semináře

Česká informační agentura životního prostředí pořádá ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR, Ministerstvem životního prostředí SR, Univerzitou Karlovou a Ministerstvem dopravy ČR konferenci Copernicus Forum a Inspirujme se (dříve jednotlivé akce České uživatelské fórum Copernicus a Inspirujme se).
Letošní ročník se uskuteční 29. a 30. listopadu 2023 ve Hvězdárně a planetáriu v Brně.
Událost se koná v rámci největší akce zaměřené na kosmický průmysl Czech Space Week a nabídne dva dny plné přednáškových bloků, diskusí a workshopů, např. o využití dat programu Copernicus pro monitorování ovzduší a klimatu, o aktivitách Copernicus Academy, o uživatelské praxi, o jednotné datové politice a národních geoportálech.

Evropská unie i v dnešní době plné nejistoty podporuje využívání moderních technologií a lidského potenciálu pro podporu sběru, tvorby a využívání dat o planetě Zemi.
Program Copernicus zaměřený na dálkový průzkum Země a infrastruktura INSPIRE adresující harmonizované sdílení prostorových dat patří mezi důležité iniciativy řízené a podporované Evropskou komisí ve spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou (ESA), Evropskou agenturou životního prostředí (EEA), Evropskou organizací pro využívání meteorologických družic (EUMETSAT), Evropským centrem pro střednědobou předpověď počasí (ECMWF) a dalšími institucemi.
Obě iniciativy vznikly za účelem chránit životní prostředí využíváním dostatečného množství harmonizovaných dat, která jsou pro ochranu planety nezbytné. Spojená konference organizována pod největší akcí zaměřenou na kosmický průmysl Czech Space Week proto přirozeně vytváří prostředí pro propojení komunit a hledání synergií mezi potenciály a výzvami obou iniciativ.
Akce tak přinese účastníkům novou inspiraci a poskytne příležitost pro nové formy spolupráce. Letošní ročník spojených konferencí České uživatelské fórum Copernicus a Inspirujme se také poprvé proběhne na půl cesty mezi českou a slovenskou komunitou v inspirativním prostředí Hvězdárny a planetária v Brně.
Samotná konference v rámci nového konceptu nabídne dva dny rozdělené dle témat, každé z nich bude mít svůj konferenční den a den pouze pro workshopy. Program Copernicus dostane prostor pro přednášky v prvním dni, druhý den bude zaměřen na praktické workshopy. INSPIRE proběhne naopak. V nultém dni (tedy 28. 11. 2023) také chystáme kulturní program.

Místo konání | Hvězdárna a planetárium Brno Kraví hora 2 Brno 616 00
Pořádá | Česká informační agentura životního prostředí, https://www.cenia.cz Helena Benešová
e-mail: helena.benesova@cenia.cz  tel: 724390272  
Související odkazy: https://inspirujmese.cz/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist