https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/cyklus-praktickych-seminaru-ve-vsech-krajich-cr-kompost-a-interpretace-jeho-kvality-pro-udrzitelne-hospodareni-s-organickou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cyklus praktických seminářů ve všech krajích ČR - Kompost a interpretace jeho kvality pro udržitelné hospodaření s organickou hmotou v půdě

2. září 2021 (čtvrtek) - 15. října 2021 (pátek) Praha (Vinoř)
Konference, workshopy a semináře

V rámci semináře budou poskytnuty nejnovější informace z oblasti technologie kompostování a využití kompostu. Budou prezentovány praktické ukázky zaměřené na správné sestavení zakládky kompostu (struktura, vlhkost, surovinová skladba). V zemědělském provozu bude v terénu prezentováno jak vyhodnotit kvalitu půdy a jak zde změřit obsah dusíku. Pro účastníky budou dále připraveny odborné materiály zaměřené na technologii kompostování a využití kompostu v zemědělství.

Podpora aplikace kompostů do půdy je důležitá z důvodu dosažení dostatečného obsahu organické hmoty v půdě, který je důležitý pro zajištění správných funkcí půdy. Půda s dostatečným obsahem organické hmoty má správnou strukturu, odolává erozi a zejména zadržuje dostatečné množství vody. Toto je důležité z důvodu probíhajících klimatické změny, kdy výše uvedená opatření vedou ke zmírnění jejích dopadů (eroze půdy, záplavy, sucho).

Místo konání | VIN AGRO s.r.o., Jilemnická 879, 190 17 Praha - Vinoř
Pořádá | MŽP ČR, http://www.env.cz
Související odkazy: https://www.mzp.cz/cz/cyklus_seminaru_kompost_zera http://www.zeraagency.eu/kompost-a-interpretace-je(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist