https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/tedxpraguecountdown-future-of-power
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

TEDxPragueCountdown | Future of Power

8. června 2024 (sobota) 11:30 - 19:00 Praha (Praha 5)
Konference, workshopy a semináře

V sobotu 8. června se uskuteční konference TEDxPragueCountdown (česká varianta světoznámých TED talků), kde se setkají odborníci z oblasti environmentalistiky, historie, umělé inteligence, technologií, vzdělávání, sociologie a dalších společensko-vědních oborů. Cílem konference je sdílet témata hodna šíření, rozpoutat diskusi, propojovat a inspirovat.

Letošní ročník TEDxPragueCountdown si pokládá tři základní otázky: Jak se v současné transformující společnosti mění mocenská dynamika? Co potřebujeme k tomu, abychom vytvořili společnost skutečně silných lidí? Kde hledat zdroj vnitřní síly a jak vzít zodpovědnost za změny do vlastních rukou? Otázky spojené s lidskou silou a společenskou mocí si pokládají i řečníci konference a návštěvníkům představí svůj úhel pohledu.

Síla a moc. Hlavní téma TEDx talků
TEDxPragueCountdown si pokládá tři základní otázky: Jak se v současné transformující společnosti mění mocenská dynamika? Co potřebujeme k tomu, abychom vytvořili společnost skutečně silných lidí? Kde hledat zdroj vnitřní síly a jak vzít zodpovědnost za změny do vlastních rukou?

Rozvíjet diskuzi i tyto otázky budou odborníci z různých společensko-vědních odvětví. Budou inspirovat nejen svou odbornou praxí, ale i osobními příběhy. Návštěvníci se tak například setkají se slovenskou modelkou Liberty Blake Simon, která se podělí o svůj příběh, odvahu překročit dogma a cestu k dokonalé proměně. V současné době je jedním z výrazných hlasů na Slovensku, které se aktivně podílí na prosazování práv queer komunity. Mladá klimatická aktivistka Klára Bělíčková se zabývá problematikou bankovnictví a pojišťování fosilního průmyslu a kampaněmi, které se zaměřují na demokracii, transparentnost a problematiku napojenou na velké korporátní firmy. Studuje poslední ročník gymnázia a společně s Hugo Wiesnerem moderuje podcast Moshpit zaměřený na témata generace Z. Miroslav Bárta je uznávaný egyptolog a archeolog a také jediný Čech, který je členem Americké Akademie umění a věd. Svůj výzkum zaměřuje na vývoj civilizace a ve své řeči představí civilizaci od dávné minulosti po dnešek a zdůrazní, jakou silou disponuje naše moderní civilizace tak, aby nezanikla jako ty ostatní. Transformační kouč Zdeněk Štěpánek v roce 2006 založil AKADEMII LIBCHAVY, ta dnes patří k uznávaným rozvojovým centrům pro firmy, školy, jednotlivce a profesionály. S publikem se chce podělit o myšlenky o moci a síle společnosti, leadershipu a hodnotách, na kterých staví i on sám. Soňa Holúbková je slovenská psycholožka a sociální inovátorka, která svůj život zasvětila sociální inkluzi. Její talk bude sdílením vlastního příběhu a vnitřní síle jít skrz mocenské a systémové struktury, změnit je a lidem s postižením zvýšit kvalitu života i jeho plnohodnotné naplnění. Politička a koučka Jasna Flamiková bude hovořit o ženských hodnotách v politice a jak tyto hodnoty v takovém prostředí prosadit. Konzultant v oblasti AI technologií, Patrik Meliš-Čuga, představí možnosti budoucnosti s využitím síly AI technologií a jaký společenský, etický a environmentální pozitivní dopad tyto technologie mohou mít v oblasti průmyslu.

Další řečníky, kterých bude celkem osm, představí pořadatelé v průběhu května. Konferencí provedou moderátoři a koučové Radoslav Pittner a Martin Vasquez.

Program konference s prostorem pro diskusi bude veden česky, slovensky i anglicky. Tlumočnická služba bude k dispozici po celou dobu konference, která je tak english speaking friendly. Celodenní vstupenky na kompletní program jsou nyní k dostání na GoOut, cena vstupenky je 1390 Kč (pro seniory a studenty za 1090 Kč po celou dobu prodeje). Účastníci konference nasytí svou zvědavost, rozšíří si obzory a poslechnou názory odborníků z mnoha odvětví, připraven je pro ně navíc kulturní program. Prostor bude také pro diskuzi a networking publika s řečníky a sloty pro oddech a relaxaci. Vstupenka rovněž zahrnuje rostlinné občerstvení, kávu, nápoje a snacky po celou dobu programu.

Místo konání | kampus ČSOB, Výmolova 353, Praha 5
Pořádá | nfsix.org, https://www.tedxpraguecountdown.cz/ Michaela Sikorová
e-mail: michaela.sikorova@piaristi.cz 

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist