https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/uklid-mokradu-na-beranku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úklid mokřadu Na Beránku

4. dubna 2020 (sobota) 10:00 - 15:00 Praha (Praha 12)
Ostatní
V rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko pořádá Ekocentrum Koniklec úklid mokřadu v Praze Na Beránku. Ze zdejší bezkolencové mokřadní louky je potřeba odklidit nelegální navážky bioodpadu a ostatního odpadu. Kontejner a jeho odvoz zajišťuje MČ Praha 12. Vodu v krajině potřebujeme, aneb Podpořte revitalizaci pražského mokřadu v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Na Beránku se nachází bezkolencová mokřadní louka, o jejíž záchranu se snaží lidé z Ekocentra Koniklec, a to za výrazné podpory Městské části Prahy 12, ČSOP - Ukliďme svět, ukliďme Česko a MHMP.

Louce hrozí vysychání a kompletní zárůst náletovými rostlinami a tím i ztráta vyšší vlhkosti a zánik mokřadního biotopu. Zarůstání se snažíme usměrňovat pomocí pravidelného kosení a spásání koňmi. Co je ovšem výrazný a dlouhodobý problém, jsou nelegální skládky bioodpadu a dalších odpadků, které způsobují eutrofizaci lokality. Právě eutrofizace je nechtěný jev při snahách o záchranu mokřadu, jelikož podporuje šíření nepůvodních a invazních druhů rostlin, jež postupně vytačují původní flóru, dokud nedojde k jejímu kompletnímu nahrazení. To je důvod, proč se aktivně staráme i o tuto stránku ochrany mokřadu a hledáme dobrovolníky, kteří by v tento jeden konkrétní den v roce do toho šli s námi a úklidem nelegálních skládek pomohli zdejší krajině se zase volně nadechnout.

Sraz je v 10:00 na výstupní autobusové zastávce Na Beránku.

Projdeme kompletně celou louku a zbavíme ji odpadu, který sem lidé během roku navezli ze zahrádek nebo ze staveb či ho jen tak pohodili na zem během procházky.
Místo konání | Výstupní autobusová stanice Na Beránku, odtud se společně vydáme na mokřadní louku, která je vzdálená asi 2 minuty chůze.
Pořádá | Ekocentrum Koniklec, https://www.ekocentrumkoniklec.cz Pavla Zábojníková
e-mail: pavla.zabojnikova@ekocentrumkoniklec.cz 
Související odkazy: https://www.uklidmecesko.cz/event/24548 https://www.facebook.com/events/189908732088623/?n(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist