https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/uklidme-mokrad-na-beranku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ukliďme mokřad Na Beránku

12. září 2021 (neděle) 09:00 - 12:00 Praha (Praha 12)
Brigády

Budeme uklízet odpadky v mokřadu Na Beránku. Oblast uklízíme pravidelně každý rok, jinak hrozí, že rozkládající se odpad mokřadu uškodí uvolněním nadbytečného množství živin. Tato tzv. eutrofizace totiž v mokřadních společenstvech otevírá cestu expanzivním rostlinám, které dokáží větší obsah živin lépe zpracovat. Kvůli toho následně hrozí, že se expanzivní druhy výrazně rozrostou a zadusí mokřadní flóru a na ni navázaný další život.

Sraz bude v 9:00 na autobusové zastávce Na Beránku (poblíž kontejnerů na tříděný odpad, které jsou umístěny pár metrů od zastávky). Odsud se společně vydáme na mokřadní louku.
Předpokládané trvání úklidu je 2 až 3 hodiny, záleží na počtu dobrovolníků a množství odpadu.
Jelikož jde o mokřadní oblast, doporučujeme vzít si na sebe zejména pevné, nepromokavé boty, zejména bude-li okolo plánovaného data deštivé počasí.

Místo konání | Na Beránku, Praha 12, Česko
Pořádá | Ukliďme Česko, https://www.uklidmecesko.cz/
Související odkazy: https://www.uklidmecesko.cz/event/27799

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist