https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ambrozek-na-kole-a-dioxiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mgr. Pavel Činčera: Ambrozek na kole a dioxiny

23.9.2003
Musím poněkud nesouhlasit s panem Vaníčkem. Velmi dobře si vzpomínám, jak před 10 lety naši představitelé vládní i pražští nekompromisně prohlašovali, že je každého nezadatelným právem jezdit si autem kam chce a jak chce. Klidně i 300m do tržnice. A úkolem státu a města je mu toto umožnit.
 
Nyní, po 10 letech, je tomu jinak. Lidé na stejných postech se hlásí k omezování automobilové dopravy, její regulaci a podpoře MHD. Pomalu i k budování cyklostezek, byť v Praze to jde pořád ztuha. Z tohoto úhlu pohledu mi přijde demonstrativní jízda pana ministra Ambrozka dobrá. Přihlásil se tím k životnímu stylu a hodnotám, kterými před 10 lety vedoucí představitelé pohrdali. Každodenní neviditelná činnost je jistě důležitá, ale není to všechno. Velmi důležité je i demonstrativní přihlášení se k nějaké myšlence a její propagace. Velmi důležité to je, pokud se k ní hlásí tímto způsobem nějaký známý člověk, ještě lépe někdo z vlády. Odmítané návrhy se tak po čase stanou diskutovanými a po dalším čase samozřejmými. Co se týče Spolany a dioxinů, psal jsem o ní článek zveřejněný i zde, došel jsem k názoru (po prostudování všech dostupných materiálů), že p. Ambrozek ve věci zakázky na sanaci dioxinové zátěže rozhodně nelhal. Citoval informace, které mu předal Fond národního majetku. A, opět po prostudování všech dostupných materiálů, si myslím, že tyto informace byly správné. Ostatně přečtěte si článek, který snad obsahuje všechny potřebné informace a udělejte si o jádru sporu názor sami.
reklama

 
Mgr. Pavel Činčera
Autor je ředitel občanského sdružení BEZK
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist