https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/cenu-ropaka-roku-bych-venoval-sdruzeni-deti-zeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jakub Domanský: Cenu Ropáka roku bych věnoval sdružení Děti Země

22.4.2002
Cenu Ropáka roku bych věnoval sdružení Děti Země, ale i jiným organizacím jejichž náplní není ekologie, ale jen zviditelňování se na úkor obyvatel dusící se Plzně a jiných měst.
 
Konkrétně v případě Plzně jde skoro o desetileté zdržování stavby životně důležité veřejněprospěšné stavby, která měla již dávno stát. A dále vůbec není pravda, že společnost je proti stavbě dálnice D3 a ostatních jak to prezentuje spolek Arnika. Právě na jejich stránkách a jejím diskusním foru vystupují jen samí zastánci stavby dálnic a ještě jsem tam nečetl jiný názor. Podívejme se do země ekologii zaslíbené a to do Rakouska, kde je mnohem více dálnic než u nás a právě dálnice jim pomohli řešit ekologické otázky. Pár jeřábů českých můžeme přesadit, ale lidi těžko. Kdyby tito eko-teroristé existovali již za císaře pána, tak by u nás dnes nebyl ani kilometr železnice či zpevněné cesty. Na závěr bych chtěl říci, že výrazem "eko-terorista" nemyslím ekology, kteří se opravdu starají o životní prostředí např. čistí skládky, pečují o čistotu vod, lesů apod.
reklama

 
Jakub Domanský
Autor je čtenářem EkoListu po drátě.
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist