https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ceska-spolecnost-rostlinolekarska-stanovisko-ceske-spolecnosti-rostlinolekarske-k-clanku-richarda-sedeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká společnost rostlinolékařská: Stanovisko k článku Richarda Šedého

1.10.2015
Česká společnost rostlinolékařská sdružuje odborníky a specialisty ochrany rostlin z oblasti zemědělské prvovýroby, vědy a výzkumu, školství a odborných služeb a byla spoluorganizátorem odborného semináře „Pesticidy a životní prostředí“ organizovaného v závěru „XX. České a slovenské konference o ochraně rostlin“ dne 3.září 2015 v aule České zemědělské univerzity Praze.
 

Považujeme za svou povinnost reagovat na článek volného novináře Richarda Šedého, zveřejněný v názorové rubrice Ekolistu. Nepřesně a neobjektivně využívá citací zástupce Asociace pro bezpečné potraviny. Článek bez patřičných argumentů a odborných znalostí se snaží informovat zkresleně veřejnost nepravdivými údaji o rostlinolékařské péčí. Spojuje tyto nesprávné údaje velmi zasvěceně s korupcí a osočuje pracovníky státní správy, že jsou placeni chemickou lobby. S takovou nehorázností nemůžeme souhlasit a musíme tato spojení ostře odsoudit.

Podivujeme se nad tím, kde nachází tento novinář odvahu ke svým tvrzením. Vždy jsme byli přesvědčeni, že úkolem novinářů je prezentování objektivních informací a ne honba za senzací. Škoda, že se autor tak málo zajímá o skutečné poslání rostlinolékařské péče a její význam.

Česká společnost rostlinolékařská

tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist