https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/co-chceme-chranit-my
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jiří Machek: Co chceme chránit my?

6.5.2003
Se vstupem do EU se chystají velké věci. Například ochrana vod. K tomu mám určité výhrady. Chránit ano, ale proč tolik? Jestliže vidím povodí toků a pořádek, který zde mnohdy panuje, kladu si otázku, proč tak chceme až absurdně chránit jakost povrchových a podzemních vod.
 
Pokud je již vše, co potřebujeme ze zákonů již převzato z EU. Pak si myslím, že je to hodně málo. Jak se budou postihovat fyzické osoby, stále stejně? Stále se autovraky na zahradách budou vydávat za parkující vozidla (pokud tam auta vůbec co mají dělat)? Jestliže obce budou přihlížet a dokonce prodávat pozemky v těsné blízkosti významných a jiných toků, co nás čeká? Řeka bude připomínat v nejlepším případě čistý kanál, který je zastavěn a tedy nepřistupný. Nevím jaká je ochrana krajiny v EU, ale u nás by měla být větší. Tím chci řící, že by nám mělo především záležet na tom, jak to vypadá u nás a teprve potom jak je to jinde. Mít aktivní a ne pasivní přístup. Stále teď slyším: "Chce to Unie". Vůbec nyní nevím, co chceme my.
reklama

 
Jiří Machek
Autor je čtenářem EkoListu po drátě
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist