https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/gratulace-milanu-horackovi-zeleny-z-ceska-do-europarlamentu-prece-jen-pronikl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pavel Pečínka: Gratulace Milanu Horáčkovi - Zelený z Česka do europarlamentu přece jen pronikl

17.6.2004
Česká Strana zelených (SZ) bude i přes svůj neúspěch přece jen v Evropském parlamentu zastoupena. A to v osobě bývalého emigranta Milana Horáčka, který je zároveň členem české i německé strany Zelených. Horáček kandidoval za Die Grünen na dvanáctém místě, přičemž Die Grünen obdrželi celkem 13 mandátů.
 
Paradoxní na tom je, že Milana Horáčka se za jeho veřejnou kritiku sektářských metod Jana Beránka a Jakuba Patočky část lidí v SZ pokusila vyloučit, tento krok se však nakonec nepovedl, a díky tomu sedí v Evropském parlamentu i člen české SZ.

Milan Horáček emigroval v roce 1968 do západního Německa, kde spoluzakládal spolu s Rudi Dutschkem aj. německé Zelené. Patřil též k opoziční skupině kolem Jiřího Pelikána, vydávajícího od roku 1971 v Římě "Časopis československé socialistické opozice Listy", byl poslancem německého Spolkového sněmu, po roce 1990 působil v Praze jako zástupce Nadace Heinricha Bölla.

Kromě Čecha Horáčka byl za Die Grünen zvolen např. i Cem Özdemir, pocházející z Turecka, za českou Stranu zelených kandidoval brněnský Rom Miroslav Zima.


reklama

 
Pavel Pečínka
Autor je člen Strany zelených
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist