https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/jakub-hruska-reakce-na-text-reditele-np-sumava-jiriho-manka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jakub Hruška: Reakce na text ředitele NP Šumava Jiřího Mánka

24.1.2013

Vážený pane Mánku, řediteli NP Šumava,

předem své reakce na váš text (lepší slušné slovo mě nenapadá) uveřejněný mimo jiné i na Ekolistu ve čtvrtek 17. ledna bych Vás rád ubezpečil, že smrk od jedle rozeznám poměrně spolehlivě.

 

Bohužel chápu, za jakým účelem vkládáte Karlu Schwarzenbergovi do úst slova, která nikdy nevyslovil, a která nikdy nemohl slyšet ani ode mne. Ani já, ani Karel Schwarzenberg jsme nikdy nežádali bezzásahovost na celé Šumavě. Ve vašem textu se toto tvrzení opakuje nejméně dvakrát, a je zřejmé, že tuto lež používáme k pomluvě Karla Schwarzenberga. Já za Karla Schwarzenberga mluvit nemohu, má svůj názor na to jak se s přírodou na Šumavě má zacházet. Opakovaně se vyjádřil že - v souhlase s názorem vědců sdružených ve Stínové radě NP Šumava – se má zhruba na jedné třetině parku ponechat prostor pro přírodu (včetně kůrovcové gradace, která v loňském roce skončila), a na zbylých dvou třetinách NP Šumava se mají postupně dosavadní smrkové monokultury přeměnit na smíšené lesy, blízké původnímu složení šumavských lesů.

Vaše cílená dehonestace Karla Schwarzenberga, a to i prostřednictvím mé osoby, je ubohá. Lžete prakticky ve všech svých tvrzeních, a ač jsem člověk nepodezíravý, nezbývá mi, než z vašeho textu usoudit, že volba Miloše Zemana je pro vás nějakým způsobem životně důležitá. Skoro bych řekl, že se bojíte, že by se Karel Schwarzenberg mohl stát prezidentem. Nevím sice proč by Vám lesník vadil jako prezident, když se sám za lesníka hrdě prohlašujete, ale zažil jsem návštěvu Miloše Zemana na Plešném jezeře v doprovodu bývalého plukovníka Zbytka, senátora Jirsy a dalších „ochránců zelené Šumavy“. Nevidí-li tito pánové, že les se na Šumavě úžasně obnovuje a získává zcela novou kvalitu, měl byste to asi vidět vy, jako ředitel národního parku. Pokud to nevidíte, a názory Miloše Zemana na přírodu jsou vám blízké, pak asi na židli ředitele NP Šumava nesedí správný člověk.

S pozdravem

reklama

 
Jakub Hruška
Předseda Stínové vědecké rady NP Šumava
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist