https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/jan-brokes-online-kamery-skutecna-zvireci-reality-show
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jan Brokeš: Online kamery: Skutečná zvířecí reality show

9.1.2017
Může orel mořský spadnou z borovice? Může, když ještě neumí pořádně létat a foukne vítr.
Může orel mořský spadnou z borovice? Může, když ještě neumí pořádně létat a foukne vítr.
Zdroj | ZooCam
Zapomeňte na dlouze připravované dokumentární filmy, které vám podsouvají zvířecí příběh. Díky pokroku a dostupnosti techniky, máme možnost sledovat skutečné záběry skutečných zvířat ve skutečném čase. Stačí zapnout online webkameru a vidíte klubající se orlí mládě, dospělé jeleny u krmelce, přenos šelem ze zoo a mnoho dalších.
 

Kvalita obrazu i zvuku v mnoha případech dosahuje dokonalého rozlišení a přiblížení. I laická veřejnost může sledovat záběry určené profesionálům.

Zvířecí příběhy vás doslova pohltí. Můžete sledovat stavění hnízd, páření, klubání malých orlů, jejich vývoj, napadení, leckdy i smrt. Život takový, jaký skutečně je. Proto jsou také kamery z živé přírody preferovány před online webkamerami ze zoo nebo záchranných stanic. První příčky ve sledovanosti na Zoocam.info obsadilo orlí hnízdo, na kterém vyrostla mláďata orla mořského, nebo krmelec z Estonka či medvědí rodinka na Aljašce.V poslední době se stále častěji setkáváme s přenosy ze záchranných stanic a útulků. Online kamery záchranným stanicím přivádí nové dárce a sponzory, útulkům pomáhají najít opuštěným zvířatům nový domov či příspěvek na péči. Díky online přenosu mají potenciální zájemci možnost nového člena rodiny vidět kdykoliv, než doroste věku, aby mohl být umístěn v novém domové. Pohled na hrající či odpočívající drobotinu je velmi uklidňující a kolikrát dokáže zabavit na dlouhé minuty. Aktuálně můžete sledovat online kameru psích štěňat Husky.

Abyste nemuseli trávit čas vyhledáváním, můžete všechny online webkamery procházet na stránkách www.zoocam.info. Najdete tu 39 online webkamer z divočiny, 28 webkamer z výběhů ZOO, sedm naučných videí, a tři webkamery krajin a polární záře.

Může orel mořský spadnout z borovice? Může, když je to mládě a zafouká vítr:

Jan Brokeš
Autor je provozovatel serveru ZooCam.info.
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist