https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/jiri-plocek-ekopublika-nove-oceneni-pro-environmentalni-publicistiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jiří Plocek: Ekopublika, nové ocenění pro environmentální publicistiku

15.2.2017
Zaujal vás v loňském roce nějaký ekologický článek? Neváhejte a nominujte ho na cenu Ekopublika.
Zaujal vás v loňském roce nějaký ekologický článek? Neváhejte a nominujte ho na cenu Ekopublika.
Licence | Volné dílo (public domain)
Zaujal vás v loňském roce nějaký ekologický článek? Neváhejte a nominujte ho na cenu Ekopublika.
 

Smyslem ocenění je podpořit a zviditelnit tvorbu a publikování pro-environmentálně zaměřených textů v denním a týdenním tisku v České republice, ohodnotit jejich přínos pro environmentální osvětu široké veřejnosti a přitáhnout větší pozornost čtenářů k environmentální problematice popisované seriózními způsoby.

Cena se uděluje za text publikovaný v roce 2016 v českém jazyce, který pojednává o environmentálních tématech týkajících se ČR, Evropy nebo světa. O držiteli Ekopubliky rozhodne odborná porota. Vyhlášení výsledků Ekopubliky se uskuteční v rámci festivalu Ekofilm na podzim roku 2017 za osobní účasti prezidenta Ekofilmu docent Ladislava Mika.

Zajímavý článek o environmentální tematice v denním a týdenním tisku v průběhu roku 2016 může přihlásit do hodnocení každý. Stačí vyplnit přihlášku a připojit kopii textu či odkaz na elektronickou podobu na poštovní či mailovou adresu redakce Kulturních novin. Více informací o ceně Ekopublika lze získat na webových stránkách vyhlašovatele či na samostatném webu ceny.

Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do 15. dubna 2017. Nominovat publicistický text může kdokoliv.

1. ročník Ceny za environmentální publicistiku Ekopublika, v níž se bude vyhlašovat článek roku 2016, vyhlásily Kulturní noviny – vydavatelské a mediální družstvo a Nadace Veronica ve spolupráci s Katedrou environmentálních studií FSS MU v Brně a Lipkou – školským zařízením pro environmentální vzdělávání Brno.

Jiří Plocek
Kulturní noviny
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist