https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/kridlatka-je-jednim-z-potencialnich-zdroju-biomasy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ing. A. Žeravík: Křídlatka je jedním z potenciálních zdrojů biomasy

15.9.2003
Podle dostupných informací je křídlatka jedním z potenciálních zdrojů biomasy, kromě například šťovíku a dalších rychle rostoucích rostlin pro výrobu peletek.
 
Jak se pak slučuje boj proti ní s těmito záměry? Vzniká z toho dojem, že zde jako v řadě dalších případů jeví, jak se říká, že "pravá neví co dělá levá". Není to oblast, o kterou se zajímám, ale nedá mi to nezeptat se. Jak se ošetří pole, kde by se eventuálně pro energetické účely pěstovala tak, aby nedocházelo k jejímu nežádoucímu šíření?
reklama

 
Ing. A. Žeravík
Autor je čtenář EkoListu po drátě
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist