https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ladislav-kriz-reakce-cez-na-text-oldricha-madery
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ladislav Kříž: Reakce ČEZ na text Oldřicha Maděry

22.9.2017
Společnost ČEZ Distribuce, a.s. se důrazně ohrazuje proti informacím publikovaným v článku pana Ing. Oldřicha Maděry (text Oldřicha Maděry byl na jeho žádost 8.2.2019 smazán, pozn.red.), zveřejněného dne 20. 9. 2017 na internetových stránkách www.ekolist.cz, včetně názorů a závěrů uváděných v jeho dokumentu „Uzemnění vedení vn a vvn - Analýza současného stavu“, na který v článku odkazuje a jehož je sám autorem.
 

Informace v uveřejněném článku i v přiloženém dokumentu obsahují záměrně mnoho nepravd a polopravd, skutečnosti v nich uváděné jsou překrucovány a jednotlivé argumentace jsou nepodloženy nebo vytrženy z kontextu. Autor článků se zcela záměrně snaží vytvořit u laické veřejnosti pocit strachu a nebezpečí, což považujeme za zcela nepřípustné a neakceptovatelné.

Hlavním důvodem pro publikování článku pana Ing. Oldřicha Maděry, jak ostatně sám v úvodu přiloženého dokumentu uvádí, je existence soudních sporů, které naše společnost s panem Ing. Oldřichem Maděrou, resp. s jeho společností, vede a touto cestou se zjevně snaží ovlivnit výsledky těchto sporů ve svůj prospěch.

Problematika uzemnění podpěrných bodů byla mnohokrát zevrubně projednávána na odborné úrovni včetně akademické s jednoznačným výsledkem: při dodržování norem a bezpečnostních předpisů je provoz energetického zařízení bezpečný.

Společnost ČEZ Distribuce provozuje veškerá svá distribuční zařízení zcela v souladu s platnou právní úpravou, zejména Energetickým zákonem 458/2000 Sb., v platném znění, a PPDS (Pravidla provozování distribuční soustavy), společnost ČEZ Distribuce dodržuje příslušné evropské i národní normy a bezpečnostní předpisy. Veškerá distribuční zařízení společnosti jsou bezpečná.

Společnost ČEZ Distribuce se v souvislosti s uveřejněním těchto dokumentů cítí poškozena a zcela vážně zvažuje právní kroky.


reklama

Ladislav Kříž
Autor je tiskový mluvčí ČEZ
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist