https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/linda-gandalovicova-zeme-na-taliri-filmovy-festival-u-vas-doma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Linda Gandalovičová: Země na talíři - filmový festival u vás doma

11.1.2017
Zdroj | Země na talíři
Pokud vás zajímá, jak výběrem jídla ovlivňujeme planetu, v lednu a únoru budete mít unikátní příležitost se dozvědět víc. V rámci online festivalu můžete shlédnout 12 dokumentárních filmů z Francie, Belgie, Itálie, USA, Slovenska a dalších zemí.
 

Jídlo je jednou ze základních a nezbytných podmínek přežití. Nejen nutričně, z pohledu zdraví či ekonomiky, ale také z hlediska budoucnosti naší planety. Jsou to právě potraviny a jejich produkce a konzumace, které ve velké míře ovlivňují naše životní prostředí. Děje se to prostřednictvím využívání půdy a vodních zdrojů, produkce znečištění či využívání chemikálií, ale také například vypouštěním emisí skleníkových plynů do atmosféry.

Pro všechny, které zajímá, jaké jsou „skryté náklady“ našich spotřebních návyků, nabízíme dvanáct jedinečných dokumentárních filmů, které budou ke shlédnutí online přímo u vás doma. Tyto filmy vysvětlují, jak se potraviny pěstují, přibližují zemědělské alternativy, problémy s plýtváním potravinami, s distribucí osiv nebo se ztrátou biodiverzity. Jedná se o dokumenty, které přinášejí autentičnost a svědectví, ale i moment prozření a pozitivní inspirace k řešení. Tyto filmy vám pomohou se zorientovat a lépe pochopit spletité problémy dnešní doby, kterými témata zemědělství, výživy a hladu ve světě bezesporu jsou.

Osm z těchto filmů se vysílalo v kinech v rámci festivalu Země na talíři. Organizátor festivalu, nevládní analytické centrum Glopolis, teď spojil síly s projektem Jíme Jinak a výsledkem je historicky první online festival o zmíněných ekologických tématech pro všechny zájemce v České republice! Na první film se můžete podívat v úterý 17. ledna a to na stránkách http://www.jimejinak.cz/festival/. Celý festival je zájemcům zpřístupněn zdarma.

Dokážeme jíst uvědoměleji a i malými sousty změnit dnešní trend? Nabízené filmy prozradí, jak velkou moc spotřebitelé mají. Otázkou zůstává, jak ji dokážeme využít k prospěchu všech.

Rozpis promítání:

premiéra / repríza / film
úterý 17.1. / sobota / 21.1. / Tváře změny
čtvrtek 19.1. / neděle / 22.1. Válka osiv
úterý 24.1. / sobota 28.1. / Pomerančový džus, kyselá realita
čtvrtek 26.1. / neděle / 29.1. Zelená poušť
úterý 31.1. / sobota 4.2. / Hon na půdu - veřejný
čtvrtek 2.2. / neděle 5.2. / Plodná města
úterý 7.2. / sobota 11.2. / Muffin man
čtvrtek 9.2. / neděle 12.2. / Semena času

Pro více informací o festivalu Země na talíři navštivte www.zemenataliri.cz.

Linda Gandalovičová
Autorka je koordinátorka festivalu Země na Talíři.
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist