https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/marek-suba-medova-vysypka-v-hrabuvce-rekultivace-v-rukou-studentu-lesnicke-skoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Marek Šuba: Medová výsypka v Hrabůvce – rekultivace v rukou studentů lesnické školy

28.4.2016
Studenti ukázali, že se práce nebojí a 257 sazenic bylo zasazeno během pár hodin
Studenti ukázali, že se práce nebojí a 257 sazenic bylo zasazeno během pár hodin
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Kamila Botková
Studenti Střední lesnické školy v Hranicích se podílí na rekultivaci výsypky u kamenolomu Hrabůvka. Podle návrhu studentky 3. ročníku Lenky Kešelákové v rámci její práce Středoškolské odborné činnosti a pod vedením učitele Ing. Marka Šuby proběhla v minulém týdnu v rámci studentské praxe výsadba celé řady dřevin a výsev luční směsi.
 


Na výsypku byly stromy a keře vysazeny ve skupinkách tak, aby postupně v průběhu sezóny rozkvétaly a tvořily tak nejen zajímavý krajinný prvek, ale také poskytovaly bohatou včelí pastvu. Na výsypku budou totiž následně umístěny úly provozovatele kamenolomu, společnosti Českomoravský štěrk, a.s., o které budou v rámci rozvíjející se spolupráce mezi školou a těžaři pečovat členové včelařského kroužku lesnické školy.

Výsypka byla ozeleněna se zachováním průhledů na kamenolom a město Hranice a nechybělo ani položení základu vyhlídkového místa, u kterého budou budoucím návštěvníkům dělat společnost lípa a dvě třešně.

Studenti ukázali, že se práce nebojí a 257 sazenic bylo zasazeno během pár hodin, a to včetně opěrných kůlů a oplocenky chránící stromky a keře proti zvěři.
Marek Šuba
Střední lesnická škola
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist