https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/milos-klimes-jak-se-v-praze-zameta-fukarem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Miloš Klimeš: Jak se v Praze zametá? Fukarem

5.6.2017
Magistrátu záleží na pražském ovzduší přibližně tak, že vůbec. Nejvýraznějším projevem zběsilé touhy pražského magistrátu po čistém ovzduší je totiž způsob, jakým v poslední době "zametá" ulice.
 

Třeba si toho Ekolist ani žádný aktivista ještě nepovšiml, ale klasická košťata již nejsou. Nahradily je jakési fukary, s nimiž jejich "operátoři" chodí po ulicích a veškeré svinstvo rozhánějí do ovzduší. Pokud byste netušili, co takové pražské pouliční svinstvo obsahuje, je to listí, nedopalky cigaret, obaly od nejrůznějších tyčinek, jízdenky MHD, (nejen) psí exkrementy, zaschlé zvratky v okolí hospod a především metráky a metráky prachu, především ze stavebních aktivit. K lepšímu pochopení oporučuji exkurzi do okolí opěvovaného "véčka" na pražské Pankráci. Zmiňované fukary jsou poháněny spalovacím dvoutaktním motorem, který rozhodně nějaký katalyzátor či filtr spalin (o tlumiči výfuku nemluvě) rozhodně nemá.

Firmu, která tento "úklid" provádí, samozřejmě najal pražský magistrát.

Dotaz na smysl takového způsobu "úklidu" jsem vznesl jak na Městskou část Praha 4, pražské hygieniky, posléze magistrát. Na prvních dvou mi odpověděli prefabrikovanou formou, která vůbec nekorespondovala se smyslem dotazu, magistrát neodpověděl vůbec, posléze jsem to zkusil u zřizovatele hygieniků (kteří tvrdili, že se jich to vůbec netýká), tedy Ministerstvo zdravotnictví ČR, odkud odpověď urguji dodnes.

Jen na okraj: Na zmiňované ministerstvo jsem se obrátil právě v době, když v Praze koncem zimy vrcholila smogová situace a nebylo skoro vidět na druhý chodník v sídlištní ulici. Přesto ve "výběhu" přilehlé školní družiny dováděly děti a pracovník maximálně dvě desítky metrů od nich prováděl "očistu".

Miloš Klimeš
Autor je čtenářem Ekolist.cz.
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist