https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/nesouhlasim-s-vybijenim-zdravych-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MUDr. Jitka Švejdová: Nesouhlasím s vybíjením zdravých zvířat

17.4.2001
Nesouhlasím s vybíjením zdravých zvířat z důvodu pouhého nebezpečí nákazy slintavkou a kulhavkou. Nejedná se většinou o smrtelné onemocnění a není ani velké nebezpečí nákazy člověka.
 
Toto vyvražďování přirovnávám ke genocidě na lidech. Je neetické jak k hospodářům, tak hlavně ke zvířatům a vrátí se zase jako bumerang k člověku, protože vede ke krutosti. Vyznávám filosofii Alberta Schweitzera Úcty k životu. Prosím o radu jak mohu účinně přispět k odporu veřejnosti proti tomuto vyvražďování a k jeho rychlému zastavení.

Děkuji za radu.


reklama

MUDr. Jitka Švejdová
Autorka je čtenářkou EkoListu po drátě.
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist