https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ondrej-liska-vyjadreni-k-odstoupeni-z-funkce-predsedy-strany-zelenych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ondřej Liška: Vyjádření k odstoupení z funkce předsedy Strany zelených

26.5.2014
„V souvislosti s výsledkem voleb do Evropského parlamentu jsem se k 8. červnu 2014 rozhodl rezignovat na funkci předsedy Strany zelených. Rozhodně ze Strany zelených neodcházím a už vůbec nezakládám nějakou vlastní stranu. Veškeré úsilí budu věnovat tomu, aby se zelení dále a rychleji vyvíjeli, aby dostávali více prostoru a silnější hlas v české i evropské politice.

Mám naprostou jistotu, že zelení mají ve svých řadách desítky a stovky schopných političek a politiků, kterým se dnešním dnem otevírá prostor k ještě aktivnější práci v rámci strany. Věřím, že dokáží oslovit řadu nových voliček a voličů v podzimních komunálních a senátních volbách a já se jim k tomu budu snažit být plně nápomocný.
 


Za dvanáct let zde dosud strávených jsem se snažil, aby Strana zelených šla příkladem. Ukazujeme cestu a to, co říkáme navenek, také sami děláme. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás podporují a ubezpečit je, že hlas pro zelené není v žádných volbách hlasem ztraceným.

Jsem přesvědčený, že Strana zelených je jedinou politickou silou u nás, která nepodléhá populismu a která si uvědomuje, že řešení veškerých palčivých ekonomických a sociálních otázek je nemyslitelné bez zahrnutí otázky ekologické. Jsme stranou, která chrání práva všech slabších a znevýhodněných. Zelení budou dále zápasit o demokratizaci české politiky a o to, aby rozhodoval hlas občanů, nikoliv lobbistů nebo oligarchických zájmů. Jsem na Stranu zelených a naše voliče a voličky hrdý. Právě jejich hlas je to, co mně a dalším zeleným dává sílu pokračovat a snažit se o to, aby tento hlas zněl v české politice ještě silněji.“
reklama

Ondřej Liška
Autor je odstupující předseda Strany zelených
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist