https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/otevreny-dopis-moderatorkam-televizniho-poradu-na-hrane
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Viktor Hubert: Otevřený dopis moderátorkám televizního pořadu Na hraně

17.1.2000
Vážené paní moderátorky, Váš diskusní generační program Na hraně pravidelně sleduji a je pro mne zajímavým průřezem názorů určité skupiny mládeže. Uvádím slovo určité, protože mládež je názorově a mentálně mnohem rozmanitější a pestřejší. Vaši, většinou stejní diskutující, jsou vyhraněnou skupinou liberálně-konzervativní resp. levicové mládeže. Bohužel se tím stává Váš zajímavý pořad strnulý a v této podobě málo perspektivní. Ale to je problém všech diskusních pořadů na obou televizích.
 
Zklamáním byl pro mne pořad na téma ekologie a ekologické iniciativy. Nepochopitelné vystoupení Jakuba Patočky a jeho slova, že: " Stranu zelených zakládali estébáci " mne pobouřily a urazily. V celém kontextu vše vyznělo tak, že Strana zelených nemá morální právo o ekologii vůbec mluvit, o spolupráci s ekoiniciativami nemluvě.

Na začátku roku 1990 jsem s přáteli zakládal Stranu zelených na Ostravsku a poté i v bývalém Československu. Bylo mi 27 let s ideály hodnými té době a věku. Všichni z nás "zakladatelů" , kteří kandidovali ve volbách, museli předložit negativní lustrační osvědčení. Výrok pana Patočky je pochopitelný jedině tehdy, chystá-li si pozice na vstup do politiky. Lež, nepravdivé a neověřené informace jsou běžnými výrazovými prostředky na naší politické scéně.

Je smutné, že některé osobnosti vnášejí tuto úchylku do společnosti občanské.

Věřím, paní moderátorky, že najdete trochu lidské slušnosti a celou záležitost s omluvou za své hosty, ukončíte. Přejí Vám mnoho osobních a pracovních úspěchů.


reklama

 
Viktor Hubert
Autor je místopředseda Strany Zelených ČR
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist