https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/placeni-lobbiste-a-reach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ivan Brezina: Placení lobbisté a REACH

10.10.2006
Miroslav Šuta čtenáře Ekolistu vyzývá o lobbování za zájmy Greenpeace a dalších nadnárodních firem, které snaží prosadit směrnici REACH. Zatajuje přitom hned několik podstatných informací.
 
1) On sám byl v minulosti Greenpeace zaměstnán jako šéf toxické kampaně této organizace (http://zpravodajstvi.ecn.cz/txt_tzpr_full.stm?x=206113). Vzhledem k tématu je tedy ve střetu zájmů a jako publicista je absolutně nevěrohodný. Pro srovnání si představme bývalého zaměstnance ČEZu, který v masce “nezávislého publicisty” prosazuje firemní zájmy.

2) REACH zdraží chemické výrobky a způsobí krach řady firem. Přehledný souhrn kritiky této normy najde čtenář Ekolistu zde: http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_zahranici.asp?r=p_zahranici&c=A051203_202832_p_zahranici_wag

Na závěr bych rád zdůraznil, že na rozdíl od Miroslava Šuty nemám a nikdy jsem neměl žádné finanční ani jiné vazby na žádnou ze stran sporu o směrnici REACH. Vadí mi jen, když se placený lobbista vydává za nestranného ochránce mého zdraví a navíc přitom veřejnosti servíruje totálně jednostranné informace.


reklama

 
Ivan Brezina
Autor je ekologický publicista
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist