https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/proc-prestavam-kupovat-vyrobky-setuzy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karel Vaníček: Proč přestávám kupovat výrobky SETUZY?

1.7.2004
Vazene damy a panove, obracim se na Vas jako Vas dlouholety zakaznik, ktery je nemile prekvapen Vasim dle meho ukvapenym a nespravnym rozhodnutim zacit vyrabet potravinarske produkty z geneticky modifikovanych organismu.
 
Ackoli se jeste pred casem Vase spolecnost chlubila certifikatem "GM-free", dnes bez jakoholi upozorneni dodavate na pulty obchodu olej vyrobeny ze ze soji firmy Monsanto odolne vuci herbicidu Round Up.

Dlouha leta jsem daval prednost vasim potravinarskym i drogistickym vyrobkum v dobre vire v kvalitu Vasich produktu a solidnost znacky Setuza. Dnes jsem na internetove strance organizace Greenpeace zjistil, ze jste svuj verejny zavazek porusili a co hure, ve sve spizi jsem nasel prave GM-olej ze Setuzy.

Okamzite jsem ho vyhodil. Byl to pro mne sok a hluboke zklamani. Zrejme sve zakazniky povazujete za pitomce a zrejme Vam na jejich duvere a loajalite nezalezi, kdyz jste se zachovali takto. Bohuzel nemam jinou moznost, jak se pokusit Vase rozhodnuti zmenit, nez Vam napsat a prestat s okamzitou platnosti nakupovat jakekoli vyrobky pochazejici ze Setuzy (kupovali jsem do domacnosti zejmena Vase zubni pasty, mydla a praci prostredky).

Je mi lito, ale pokud sve rozhodnuti nezmenite a svuj predchozi zavezek neobnovite, jsem nucen Vas povazovat za lhare a podvodniky, kteri zakazniky uvadeli v omyl propagandou o "GM-free" potravinach.

S pozdravem

Vas byvaly zklamany zakaznik


reklama

 
Karel Vaníček
Autor je čtenář EkoListu po drátě
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist