https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/richard-sedy-slibem-nezarmoutis
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Richard Šedý: Slibem nezarmoutíš

7.1.2016
Pokud to jde u včelařů, neměl by být s rozšířením oznamování problém. Na konci pořadu zazní velice zajímavá rada: Chcete být o postřiku polí ve vašem okolí také zpraveni? Pořiďte si včelstvo…
Pokud to jde u včelařů, neměl by být s rozšířením oznamování problém. Na konci pořadu zazní velice zajímavá rada: Chcete být o postřiku polí ve vašem okolí také zpraveni? Pořiďte si včelstvo…
Foto | CarbonNYC / Flickr
Uplynul skoro přesně rok, kdy se na internetu objevilo další vydání pořadu A dost!, tentokrát s názvem Žlutá smrt 3. Psali jsme o tom zde: https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/richard-sedy-lepsi-nez-o-strikani-jedu-informovat-je-chemii-nepouzivat. Nyní, krátce po Novém roce, vyšel díl s číslem 4. A jelikož v předchozím dílu ministr zemědělství Marian Jurečka slíbil, že do konce roku 2015 by jeho ministerstvo mělo poslancům předložit návrh zákona, který by zemědělcům nařizoval informovat o chystaném postřiku pole pesticidy obyvatele v okolí (doposud tuto povinnost mají jen vůči včelařům), autoři pořadu se snažili zjistit, jak vše dopadlo.
 

Těžko říct, jestli překvapivě či nikoli, každopádně faktem zůstává, že předloženo nebylo nic. Lidovecký pan ministr se navíc týmu pořadu A dost! zřejmě snažil vyhnout jako čert kříži a vše „přehodil“ na tiskového mluvčího, který v tom ale byl dost nevinně, jelikož to nebyl on, kdo se před rokem k něčemu zavázal. Pan ministr prostě zřejmě před rokem usoudil, že slibem nezarmoutí.

Zatímco se tiskový mluvčí ohání složitostí a náročností administrativy kolem všeobecného informování, David Palán z Asociace pro bezpečné potraviny věcně namítá, že pokud to jde u včelařů, neměl by být s rozšířením problém. Na konci pořadu zazní velice zajímavá rada: Chcete být o postřiku polí ve vašem okolí také zpraveni? Pořiďte si včelstvo…
Richard Šedý
Autor se jako novinář věnuje propagaci přirozenější ochrany rostlin a snižování závislosti na pesticidech v zemědělství. Autor vystupuje pod pseudonymem.
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist